Jak zaplanować wakacje na Mazurach z dziećmi?

Region Mazur zachwyca pięknymi widokami, ale również ciekawymi atrakcjami, które przypadną do gustu całej rodzinie. Jak zaplanować udane wakacje z dziećmi na Mazurach?

Gdzie na Mazury wybrać się z dziećmi?

W pierwszym kroku konieczne będzie wybranie odpowiedniego kierunku wyjazdu. Gdy planuje się odwiedzić Mazury z dziećmi gdzie jechać?

Najczęściej rodzice z dziećmi zatrzymują się w popularnych mazurskich kurortach albo w ich pobliżu, na przykład w miejscowościach jak Giżycko, Mikołajki, Kętrzyn czy Mrągowo. Można tam skorzystać z szerokiej oferty noclegowej, gastronomicznej, a także łatwo dojechać do innych miejscowości, gdzie czekają ciekawe atrakcje.

Atrakcje na Mazurach dla dzieci – co warto zobaczyć?

Mazury oferują mnóstwo atrakcji – piękne widoki, jeziora, lasy, zabytki, parki, które również przypadną do gustu najmłodszym. Gdzie na Mazury z dziećmi warto pojechać, by miło spędzić czas?

Wśród popularnych atrakcji dla dzieci na Mazurach znajdują się:
– Zamki, między innymi w Reszlu, Kętrzynie, Nidzicy, Pieniężnie, Lidzbarku Warmińskim,
– Park Mazurolandia w Gierłoży,
– Skansen w Olsztynku,
– Muzeum Indian w Spytkowie,
– Miasteczko westernowe Mrongoville,
– Parki wodne, między innymi Tropikana w Mikołajkach,
– Parki linowe dla dzieci,
– Mini zoo.

Mazury z dziećmi – gdzie nocować?

Duże znaczenie przy planowaniu wakacji z dziećmi na Mazurach ma również wybór odpowiedniego miejsca noclegowego.

Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na obiekty przystosowane do potrzeb dzieci, na przykład wybrać hotel na Mazurach przyjazny dzieciom jak Hotel Santa Monica*** Mikołajki.

Obiekty tego typu oferują ciekawe atrakcje dla maluchów jak sale i place zabaw, mają specjalne menu, a nawet zabiegi Spa dla najmłodszych. Często można skorzystać też z dodatkowych atrakcji, na przykład basenu, jazdy konnej. Podkreślają eksperci z hotelsantamonica.pl/idealny-hotel-na-mazurach.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*