Wyprawka dla małego piłkarza. Co powinno się w niej znaleźć?

Skompletowanie wyprawki dla dziecka, które dopiero rozpoczyna naukę gry w piłkę nożną, powinno uwzględniać nie tylko wybór odpowiednich butów na boisko, ale także odzieży i akcesoriów. Sprawdź, co warto kupić!

1. Buty piłkarskie dla dziecka

Aby gra na boisku była efektywna i bezpieczna, warto przede wszystkim zainwestować w dziecięce buty piłkarskie. Na murawę przeznaczone są korki, czyli buty o specjalnie ukształtowanej podeszwie z wypustkami. Zabezpieczają one przed poślizgnięciami na śliskiej trawie i poprawiają skuteczność manewrowania. Redukują także ryzyko urazów.

Dobre buty piłkarskie, na przykład marek jak Nike Puma Adidas, wcale nie są związane z bardzo wysokimi kosztami. Ceny rozpoczynają się już od około 80 złotych za parę.

2. Dziecięce ubrania piłkarskie

Kolejnym ważnym elementem wyprawki jest odzież piłkarska Nike dla dzieci. Podstawowy strój na boisko powinien obejmować elementy jak:
koszulka z krótkim rękawkiem
luźne spodenki do kolan

Dodatkowo warto dokupić bluzę z długim rękawem oraz długie spodnie, które sprawdzą się podczas treningów w chłodne dni.

3. Akcesoria piłkarskie dla dziecka

Trzecim ważnym elementem są odpowiednio dobrane akcesoria piłkarskie dla dziecka. Do tej kategorii zaliczają się skarpetki oraz bielizna termoaktywna dla piłkarza, która polecana jest na sezon od jesieni aż do wiosny.

Skarpetki powinny być długie, aby odpowiednio chronić golenie. Można umieszczać w nich też ochraniacze.

Z kolei termoaktywna bielizna powinna być wykonana z elastycznych, dopasowujących się do ciała, oddychających dzianin.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*