Wyposażenie mieszkania. Co kupić w pierwszej kolejności?

Moment wprowadzenia się do własnego mieszkania to chwila największego szczęścia. Posiadanie na własność czegoś, co można nazwać domem jest szczególnym uczuciem. Nerwowe oczekiwanie na pierwszą noc we własnym domu urozmaicają zakupy wyposażenia, poznawanie sąsiedztwa, a nawet prace budowlane. Zdarza się, że zanim wykończy się mieszkanie spędzi się w nim noc na malowaniu czy układaniu paneli. Dopiero jednak, gdy wprowadzą się do niego ludzie, na stałe, będzie to dom. Dlatego rozważnie należy wybierać wyposażenie – szczególnie, gdy środki finansowe są ograniczone.

Co kupić w pierwszej kolejności?

Kompletując domowe wyposażenie myśli się głównie o meblach i niezbędnym sprzęcie domowym. Prawda jest taka, że jeśli środki finansowe na to pozwalają warto skorzystać z pomocy architekta wnętrz. Jeśli jednak zakup mieszkania pochłonął wszystkie oszczędności – należy skupić się na najważniejszych rzeczach. Najważniejsze elementy to wyposażenie kuchni, armatura łazienkowa i miejsce do spania. Warto jednak iść na kompromisy w tym temacie. Jeśli mieszkanie składa się z salonu i sypialni można zakupić rozkładaną sofę do większego pomieszczenia. Tymczasowo będzie pełniła rolę łóżka – do czasu urządzenia sypialni. W późniejszym czasie będzie idealnie sprawdzi się, jako substytut pokoju gościnnego. W przypadku mebli, nie warto oszczędzać. Marnej jakości – szybko się zniszczą i podniosą koszty umeblowania. Lepiej kupować od czasu do czasu jeden mebel lepszej jakości. Analogicznie, gdy chodzi o sprzęt gospodarstwa domowego. Można kupić odkurzacz bezprzewodowy Xiaomi lub inny tego typu – zamiast odkurzacza tradycyjnego i samojezdnego. Dodatkowo odkurzacze tego typu są lżejsze i wygodniejsze do wysprzątania całego mieszkania. Poszukując wysokiej jakości umeblowania do mieszkania, można rozważyć zakup z drugiej ręki – obniży to początkowe koszty. Prawdopodobnie meble używane, ale dobrze wykonane przetrwają więcej niż tanie i nowe, lecz miernie wykonane. Pierwsze umeblowanie w najważniejsze przedmioty to, zatem sztuka kompromisu.

Z zakupami jakich sprzętów się wstrzymać?

Środki finansowe mają jednak swoje ograniczenie. Czasem nie ma sensu wydawać ich na przedmioty, które w danym momencie nie są niezbędne. Tradycyjnie po wyprowadzce do nowego mieszkania zaprasza się rodzinę i znajomych na parapetówkę. Dobre wychowanie wskazuje, że gospodarzom przekazuje się wtedy drobny prezent. Zazwyczaj są to elementy wyposażenia wnętrz. Jednak coraz częściej goście boją się, że nie trafią w gust gospodarza. Dlatego też, dużą popularnością cieszą się bony prezentowe czy karty podarunkowe. Przy drobnej sugestii, aby były do konkretnego sklepu można tam po przyjęciu wyposażyć mieszkanie zgodnie z własnym gustem. Nie ma, zatem potrzeby wydawać ograniczonych środków na elementy czysto dekoracyjne. Innymi drobnymi prezentami jest małe AGD czy wyposażenie kuchni. Dlatego lepiej nie wydawać pieniędzy na blender czy toster, gdyż istnieje prawdopodobieństwo, że otrzyma się go w prezencie. Umiejętność ograniczania zakupów bardzo przyda się na początkowym etapie po przeprowadzce.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*