Uważaj na odpady niebezpieczne

duży kosz na odpadyOdpady niebezpieczne należy przechowywać w specjalnie wyznaczonych pojemnikach. Nie dzieje się tak bez przyczyny. Niezabezpieczone i niebezpieczne odpady, po przedostaniu się do środowiska, mogą mu poważnie zagrozić.
Odpady niebezpieczne to wszystko to, co zagraża środowisku, gdy tylko się z nim zetknie. Nie ma znaczenia, czy jest to substancja, czy przedmiot. Jeśli nasza firma produkuje takie odpady, zobowiązana jest do nabycia specjalnych pojemników. Pojemniki na odpady niebezpieczne muszą być wykonane z mocnego tworzywa tak, aby najmniejsza cząstka tych odpadów nie wydostawała się na zewnątrz. Dzięki nim z łatwością posegregujemy wszystkie nasze odpady. Istnieją pojemniki, które spokojnie można postawić na zewnątrz oraz te przeznaczone do użytku wewnątrz budynku. Należy nabywać wyłącznie pojemniki, które spełniają krajowe i unijne normy bezpieczeństwa. Warto wiedzieć, czym są właściwie te odpady niebezpieczne. Otóż są to wszelkie wyroby medyczne, środki dezynfekujące, środki chemiczne, leki, farby, kleje i sporo jeszcze innych produktów. Warto bliżej zapoznać się z tą listą, by wiedzieć na pewno, czy nasza firma produkuje takie odpady.
Wiemy już, że gromadzenie odpadów medycznych czy chemicznych w żadnym wypadku nie może odbywać się bez dbałości o szczegóły. Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w dobrej jakości pojemniki na odpady niebezpieczne i stosować się do instrukcji dotyczących segregowania odpadów. Nie jest to trudne, a z pewnością przyczyni się do tego, że nasza planeta będzie czystsza, a my postępować będziemy zgodnie z obowiązującym prawem.

Więcej: http://www.ekotu.pl/

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*