Czy udziały w nieruchomości otrzymane w spadku można sprzedać?

Bardzo często przedmiotem spadku po rodzicach lub dziadkach jest nieruchomość. Gdy spadkobierców jest kilku, a zmarły nie zostawił po sobie testamentu ze wskazaniem nowego właściciela nieruchomości, wówczas dzielona jest ona zgodnie z zasadami dziedziczenia ustawowego. Czy swoją część nieruchomości można wtedy odsprzedać?

Udziały w nieruchomości – czy można je sprzedać?

Jedna nieruchomość może należeć do kilku współwłaścicieli. Wówczas mówi się o współwłasności albo o udziałach w nieruchomości. Bardzo często do ich powstania dochodzi na skutek spadku lub darowizny.

Swoje udziały w nieruchomości można sprzedać. Co ważne, można zrobić to bez konieczności uzyskania zgody pozostałych współwłaścicieli.

Zatem osoba, która otrzymała w spadku część mieszkania, domu czy działki, może ją sprzedać.

Gdzie sprzedać udziały w nieruchomości?

Swoje udziały w nieruchomości można sprzedać przede wszystkim pozostałym współwłaścicielom, którzy mogą wtedy powiększyć swój stan posiadania.

Gdy inni współwłaściciele nie są zainteresowani, wówczas najprostszym sposobem na sprzedaż staje się skup nieruchomości, w którym można odsprzedać udziały.

Firmy tego typu prowadzą swoje usługi jako skup nieruchomości za gotówkę Katowice, skup domów oraz skup gruntów. Wybrane z nich świadczą także skup kamienic, pozwalając na odsprzedanie całej nieruchomości.

Transakcje w skupach odbywają się błyskawicznie – pieniądze można mieć nawet w parę dni roboczych!

Random Posts

 • szkodliwe owady Męczące owady

  Letnie wieczory są wspaniałe. Można w ciepły letni wieczór posiedzieć na tarasie, w ogrodzie lub balkonie. Powdychać świeżego powietrza i […]

 • Meble ładne i funkcjonalne

  Wśród wielu produktów, jakie kupujemy do naszego nowego mieszkania, znajdują się bez wątpienia fotele tapicerowane. To, na czym siedzimy, jest […]

 • Szkodniki żyjące w drewnie

  W budownictwie stosujemy dwa gatunki drewna, a mianowicie gatunek drzew liściastych, w których skład zaliczymy takie drzewa jak: brzoza, dąb, […]

 • tynkarska taśma Niezbędne wyposażenie budowlańca

  Rynek nieruchomości w Polsce rozwija się w zawrotnym tempie. Cena mieszkań i domów na rynku pierwotnym spada z miesiąca na […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*