Szkodniki żyjące w drewnie

dom z drewnaW budownictwie stosujemy dwa gatunki drewna, a mianowicie gatunek drzew liściastych, w których skład zaliczymy takie drzewa jak: brzoza, dąb, czy też jesion oraz gatunek drzew iglastych, które pozyskujemy z drzew takich jak: jodła lub modrzew. Każde z nich jest równie zagrożone infekcją owadów.
Zwalczanie owadów w drewnie nie należy do najprostszych zadań ale nie jest to niemożliwe. Najważniejsze jest systematyczne i konsekwentne dążenie do celu jakim jest oczyszczenie drewna z owadów. Jednym z rodzai dezynfekcji, który znakomicie działa na kołatka domowego jest nagrzewanie zainfekowanego drewna do temperatury około 55 stopni Celsjusza. Niższe temperatury będą równie zabójcze dla szkodnika ale sam proces zwalczania znacząco się wydłuży. Należy pamiętać o tym, że drewno nagrzewa się powoli, warstwa po warstwie. Owady wykazują różną odporność na czynniki mechaniczne, jak i środki chemiczne, przez co osiągniecie zamierzonego celu staje się trudniejsze.
Ze względu na to, że nie możemy pozwolić sobie na zastosowanie odpowiednich metod, np. w przypadku wbudowanej już więźby dachowej, uniemożliwia nam to podjęcie radykalnych metod mechanicznych czy też środków dezynfekcji. Szkodniki potrafią całkowicie zdegradować drewno w każdej postaci, do czego nie możemy dopuścić. Dlatego tak ważne jest zwalczanie owadów w drewnie, które często zostaje zainfekowane już w tartaku lub składzie drzewnym. Systematyczne wykonywanie zabiegów pozwoli nam nie tylko zwalczyć owady ale również ich larwy, jak i zapobiec dalszemu ich rozwoju.

Więcej: Dezynsekcja mikrofalowa Bydgoszcz

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*