Stawki podatków w Szwecji.

Prowadzący działalność gospodarczą w Szwecji jest zobowiązany do płacenia podatku dochodowego. Jego wysokość zależy od rodzaju prowadzonej działalności, osiąganych dochodów, a nawet miejsca zamieszkania. Jakie rodzaje podatku dochodowego obowiązują szwedzkie firmy?

Jak wygląda podatek dochodowy w Szwecji

W Szwecji podatek dochodowy jest rodzajem podatku płaconego od dochodu. Osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą płacą podatek dochodowy według tej samej stawki co osoby fizyczne. Natomiast osoby prawne, takie jak spółki, płacą podatki obliczane w inny sposób. W niektórych przypadkach Szwedzkie podatki mogą być obniżone – dotyczy to zwłaszcza mniejszych firm o niższych dochodach

Rodzaje podatków dochodowych w Szwecji – rodzaje

W Szwecji podatek dochodowy dzieli się na:

-krajowypodatekdochodowy

-lokalny podatek dochodowy.

Jak wyglądają stawki podatku dochodowego w Szwecji?

W przypadku podatku krajowego, firma musi zapłacić podatek dochodowy w odpowiedniej wysokości, która zależy od rodzaju podatku i osiągniętego dochodu. W przypadku podatku krajowego, stawki 0% są stosowane dla dochodu poniżej 490 700 SEK, a 20% dla wyższego dochodu. Zatem firma w Szwecji o niższych dochodach nie musi płacić krajowego podatku dochodowego. Z kolei podatek lokalny jest płacony zawsze, niezależnie od dochodu. Jego stawki wynoszą 30% i 35%. Zależą one od regionu, dlatego ważna jest w tym przypadku lokalizacja działalności przedsiębiorcy. Aby ułatwić sobie prowadzenie księgowości i płacenie podatków w Szwecji jako przedsiębiorca, warto zdecydować się na usługi biura rachunkowego. Biuro jest w stanie zapewnić kompleksową obsługę dla jednoosobowych działalności gospodarczych oraz spółek. Ponadto biura zapewniają pomoc przy zakładaniu działalności gospodarczej.

 

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*