Jak sprzedać swoją część własności nieruchomości?

Wiele nieruchomości w Polsce jest przedmiotem współwłasności, co oznacza, że należą one do przynajmniej dwóch właścicieli. Czy w takiej sytuacji można odsprzedać część domu, mieszkania czy gruntów?

Czy nieruchomość we współwłasności można sprzedać?

Nieruchomość, która jest przedmiotem współwłasności, na przykład otrzymaną przez kilku spadkobierców w spadku po zmarłym, jest często przedmiotem wielu problemów. Jednak wtedy, gdy jeden ze współwłaścicieli chce sprzedać swoją część nieruchomości, ma on do tego prawo.

Warto pamiętać o tym, że sprzedaż swojej części nieruchomości jest możliwa wtedy, gdy dysponuje się udziałami w nieruchomości. Musi być to zatem tzw. współwłasność ułamkowa.

Gdzie sprzedać udziały w nieruchomości?

Najlepiej sprzedać udziały w nieruchomości innym współwłaścicielom. Dzięki temu mogą oni powiększyć swoje posiadanie, a w przypadku dwóch współwłaścicieli przejąć nieruchomość całkowicie. Nie zawsze jednak jest to możliwe.

Gdy współwłaściciele nie są zainteresowani odkupieniem udziałów w nieruchomości, warto sprawdzić oferty jak skup nieruchomości za gotówkę. W skupach można odsprzedać nie tylko całe domy, mieszkania czy grunty, ale również udziały.

Aby dowiedzieć się, czy skup nieruchomości za gotówkę skinvestment.pl będzie zainteresowany zakupem udziałów w mieszkaniu, domu czy gruncie, najlepiej się z nim skontaktować. Po wejściu na stronę skupu wystarczy wypełnić specjalny formularz wyceny, podając w nim informacje o nieruchomości. Odpowiedź można otrzymać już w ciągu 24 godzin, a potem od razu umówić się na finalizację transakcji.

Random Posts

 • Wybieramy idealne buty do biura

  Moda biurowa rządzi się swoimi prawami. W zależności od charakteru pracy może być mniej lub bardziej formalna. Niekiedy firmy narzucają […]

 • Sport to zdrowie

  W wielu skalpach zwłaszcza tych przy siłowniach można z łatwością dostać cały szereg odżywek wspomagających, czy to zrzucenie zbędnych kilogramów […]

 • sklep z grzejnikami Kotły oraz grzejniki do każdego domu

  Każdy właściciel posiadający swój dom doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że źle dobrany sposób na ogrzewanie domu może oznaczać […]

 • Hydrodekompresja cieśni nadgarstka: Zalety i korzyści zabiegu

  Cieśń nadgarstka jest powszechnym problemem, który powoduje ból i ograniczenie ruchomości ręki. Hydrodekompresja cieśni nadgarstka jest jednym z metod leczenia […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*