Jak sprawdzić kto dzwonił na nasz telefon, gdy nie znamy numeru?

jak sprawdzić kto dzwonilWszyscy pewnie doskonale znamy taki scenariusz: jesteśmy czymś zajęci, a tu nagle dzwoni telefon. Nie możemy szybko oderwać się od pracy, a telefon znajduje się w drugim pokoju. Pośpiesznie kończymy to, co mamy zrobić i biegniemy odebrać, ale okazuje się, że jesteśmy spóźnieni. Telefon przestaje dzwonić, a nam pozostaje sprawdzić, kto też do nas się dobijał. Spoglądamy na ekran aparatu, a tu numer, którego nie mamy zapisanego w kontaktach i nie znamy. Nie mamy przy tym pojęcia, któż to może być.

Co zrobić w takiej sytuacji? Nie wiemy przecież, czy był to jakiś ważny telefon, czy może pomyłka, czy raczej jakieś głupoty w rodzaju ankiety telefonicznej i zaproszenia na pokaz. Pewną opcją może być oddzwonić pod ten numer, jednak jeżeli jest to jakaś pułapka (na przykład numer, który ściągnie nam pieniądze z konta za to, że do niego zadzwonimy), to możemy być sporo stratni. A jeżeli było to coś ważnego? Na szczęście jest metoda, jak to sprawdzić. Może nie działa ona ze stuprocentową skutecznością, ale zawsze jest lepsza niż nic.

No więc: jakj sprawdzić kto dzwonił? Wystarczy wejść na jedną z wielu stron internetowych, która gromadzi nieznane numery. Wpisujemy tam numer, który do nas dzwonił i już po chwili widzimy na przykład, że numer ten należy do jakiegoś banku, który wciska ludziom oferty, do firmy, która prowadzi telefoniczne ankiety, albo co gorsza, do jakichś naciągaczy, zapraszających na pokazy. Skąd jednak strona ma takie dane? Wpisują je sami ludzie, którzy taki telefon odebrali.

Autor: reverse phone lookup

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*