Rolety czy żaluzje – co wybrać na fasadę domu?

Rolety fasadowe i żaluzje fasadowe to dwa rodzaje osłon okiennych montowanych na zewnątrz domu. Czym się różnią? Co warto wybrać?

Zewnętrzne osłony okien

Okna mogą być osłonięte od wnętrza budynku lub na zewnątrz niego. Osłony zewnętrzne, czyli fasadowe mają dodatkowe atuty w porównaniu z tymi wewnętrznymi. Mogą poprawiać stopień termoizolacji budynku, a także mieć właściwości antywłamaniowe.

Osłony zewnętrzne mogą być zamontowane bezpośrednio na fasadzie – także na istniejących już budynkach. Mogą być też umieszczone we wnęce okiennej lub nad ramą okna.

1. Rolety fasadowe

Najczęściej kupowanym typem osłon zewnętrznych okien są rolety fasadowe, które powstają z elastycznie łączonych ze sobą lameli aluminiowych tworzących pancerz. Jest on nawijany na wał umieszczony w kasecie rolety. Po bokach montowane są prowadnice.

Rolety fasadowe wyróżniają się atrakcyjnymi cenami i skutecznie spełniają swoją funkcję. Można kupić je w wielu kolorach i dopasować do wyglądu budynku.

2. Żaluzje fasadowe

W sprzedaży znajdują się także żaluzje fasadowe, które mają postać popularnych żaluzji zbudowanych z lameli z regulacją kąta ich nachylenia. Dzięki temu można ustalić stopień zaciemnienia osłanianego wnętrza.

Podobnie jak rolety fasadowe żaluzje wyposażone są w kasetę, mogą zmniejszać ryzyko włamań i wykonane są z aluminium. Różnią się opcją wyboru kąta lameli, co umożliwia wpuszczanie do wnętrza małej lub większej ilości światła. Żaluzje mogą być też podniesione częściowo lub całościowo.

Dodatkowym plusem żaluzji zewnętrznych jest ich estetyczny wygląd – atrakcyjnie wyglądają na budynkach nowoczesnych.

Dowiedz się więcej na: dopasujrolety.pl

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*