Rolety dzień noc: jak zamontować je na oknie?

Nie tylko stylowo wyglądają, ale także pozwalają na wybór stopnia zaciemnienia wnętrza – rolety dzień noc to jeden z hitów wśród osłon okiennych. Jak zamontować tego rodzaju rolety wewnętrzne?

Bezinwazyjny montaż rolet dzień noc

Roleta dzień noc nie wymaga skomplikowanej instalacji. Jak zamontować rolety tego typu?

Najczęściej rolety o konstrukcji dzień noc montowane są bezinwazyjnie. Montaż może wykorzystać haczyki – uchwyty umieszczane na ramie okna albo taśmę dwustronną, którą klei się do okna oraz do rolety.

Zalety bezinwazyjnego montażu:
– bardzo łatwy
– błyskawiczny
– nie wymaga użycia narzędzi
– nie niszczy okna

Montaż może odbywać się też inwazyjnie – do okna, ściany albo do sufitu.

Jak zamontować roletę dzień noc?

Przebieg montażu zależny jest od wybranej metody zamocowania rolety na oknie – na haczykach albo na taśmie.

Najczęściej stosowany jest montaż na haczykach. Haczyki umieszcza się wtedy w odległości odpowiadającej szerokości rolety na skrzydle okna, a potem montuje do nich pozostałe elementy rolety, w tym kasetę oraz wałek z roletą.

Jeżeli roleta wyposażona jest w boczne prowadnice, na przykład w żyłki napinające, także należy zamontować je na skrzydle okiennym i połączyć z górną częścią rolety. Roleta może być też wyposażona w uchwyt na łańcuszek mocowany do ramy okna na taśmie samoprzylepnej.

Dokładne informacje, jak zamontować rolety dzień noc krok po kroku, znajdują się w instrukcji dostarczonej przez producenta osłony.

Więcej: Producent rolet wewnętrznych

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*