Remont dachu a płynna membrana dachowa

Dach to jedna z najważniejszych konstrukcji domu. Powinien być wykonany solidnie i służyć przez długie lata. Jednak aby należycie spełniał swoją funkcję, musi posiadać odpowiednie parametry, a hydroizolacja musi być wykonana z najwyższej jakości materiałów i w sposób efektywny.

Dlaczego dach ulega zniszczeniu?

Dach jest konstrukcją wystawioną na ciągłe działanie czynników atmosferycznych. Niekorzystne warunki odciskają swoje piętno na materiałach, które z czasem ulegają zniszczeniu. Wiatr, opady deszczu, śniegu, mróz, słońce… Wszystko to ma wpływ na żywotność materiału. Wszyscy doskonale zdają sobie jednak sprawę, że najgroźniejsza dla dachu jest woda. Zalegająca czasem wiele dni na konstrukcji, potrafi wyrządzić ogromne szkody. Do tego dochodzą mrozy, które dodatkowo wpływają na zmianę stanu cieczy i powodują niszczycielskie skutki dla konstrukcji. Z czasem więc oczywistym staje się, że usterki w mniejszym lub większym stopniu pojawią się na dachu i konieczna będzie naprawa i remont dachu. O tym, jak szybko pojawią się uszkodzenia decydują z reguły użyte materiały do wykonania powłoki dachu. Odpowiednio dobrana zapewnia nie tylko doskonałą ochronę, ale również efekt wizualny.

Hydroizolacja za pomocą membrany

Płynna membrana może być wykorzystana zarówno przy dachach płaskich jak i pochyłych. To doskonały sposób na dobrej jakości hydroizolację, która chroni dach przed niszczycielskim działaniem wody. Dzięki temu w znaczny sposób można opóźnić niszczenie pokrycia dachowego i uchronić go przed poważnymi awariami.Płynne membrany są niezwykle trwałe. Niektóre firmy szczycą się 25- letnią gwarancją i stosowane są wszędzie tam, gdzie warunki atmosferyczne są wyjątkowo niesprzyjające.

Zalety płynnej membrany

Płynne membrany zapewniają spokój na długie lata. Odpowiednia hydroizolacja chroni konstrukcję przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Z racji swojej żywotności, taki sposób hydroizolacji jest wyjątkowo opłacalny. Cena staje się więc porównywalna do innych metod ochrony dachu, gdyż za pomocą innych technik naprawy muszą być powtarzane częściej.Rozprowadzenie membrany jest komfortowe i równomierne, a dzięki swojej konsystencji dochodzi do najmniejszych zakamarków. Jest odporna na pęknięcia i przetarcia.To również znaczna oszczędność czasu podczas samego wykonywania procesu naprawy. Stara nawierzchnia bowiem nie stanowi tu najmniejszego problemu. Płynną membranę można nanosić bezpośrednio na zniszczoną warstwę.

Czy hydroizolację mogę wykonać samemu?

Dach to konstrukcja spełniająca olbrzymią rolę w każdym budynku. Jego wykonanie i użyte materiały zapewniają nie tylko bezpieczeństwo mieszkańców, ale i należytą ochronę. Nie jest to miejsce na eksperymenty, stąd wykonanie hydroizolacji najlepiej zlecić profesjonalistom. Fachowcy nie tylko posiadają odpowiednie doświadczenie, ale również odpowiednią wiedzę z zakresu doboru odpowiedniego preparatu.Należy bowiem mieć na uwadze, że na rynku dostępnych jest całe mnóstwo preparatów, które dopasować należy pod konkretne kryteria i wymagania.

Artykuł powstał we współpracy z www.proof-tech.com

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*