Poznajemy przesiewacze wibracyjne

Przesiewacze wibracyjne to urządzenia służące do frakcjonowania, przesiewania surowców występujących w postaci sypkiej. Producenci mają w swojej ofercie modele, które różnią się od siebie zarówno konstrukcją, jak i przeznaczeniem. W poniższym tekście postaramy się przybliżyć ten temat.

Przesiewacze i ich rodzaje

Przesiewacze wibracyjne możemy podzielić na:
– liniowe: jednopokładowe i wielopokładowe, zamykane lub otwarte. Wykonane ze stali nierdzewnej lub stali węglowej malowanej. Jeśli zaś chodzi o dostępne sita, występują dwa materiały: blacha perforowana lub siatkowe.
– okrągłe: wibracyjno-rotacyjne, wibracyjno-zataczący i wibracyjno-kontrolny.
Każdy z modeli przesiewaczy okrągłych ma nieco inne zastosowania. Wyposażony jest też w sita o różnej gęstości dzięki czemu, każde przedsiębiorstwo może dobrać właściwe urządzenie według własnych potrzeb.

Rodzaje separatorów

Separatory mają bardzo zróżnicowane zastosowanie, dlatego na rynku dostępnych jest wiele różnych konstrukcji.
Najczęściej występujące separatory to standardowe, filtrujące, odpylające, odcinające, kaskadowe, ciśnieniowe, wielopokładowe, nisko-profilowe – przelotowe, wsadowe.

Do czego służą sita wibracyjne?

Sita wibracyjne to urządzenia, których zadaniem jest oddzielić od siebie cząstki o małych rozmiarach od większych. Drugą opcją jest oddzielenie cząstek od płynów. Obie czynności odbywają się za pomocą elektrycznego generatora ruchu, który z powodzeniem zastąpił metody stosowane wiele lat, w których opierano się jedynie na pracy rąk. Zastosowanie sit wibracyjnych jest bardzo szerokie. Możemy spotkać je m.in. w przemyśle spożywczym gdzie służą do przesiewania wielu znanych na co dzień produktów jak mąka, cukier puder czy skrobia. W procesie filtracji płynów znajdują swoje zastosowanie w produkcji np. czekolady w płynie czy serwatki. Poza artykułami spożywczymi sita wykorzystywane są również w górnictwie, budownictwie i archeologii. Więcej informacji na temat przesiewaczy, ich specyfikacji dostępnych jest na stronie piomarsc.

Sposoby na oczyszczanie sit

W poprzednim punkcie wspomnieliśmy o wszechstronnym zastosowaniu sit. Wiąże się to jednak z ich stałym zabrudzeniem, a co za tym idzie koniecznością regularnego czyszczenia przed kolejnym procesem przesiewania.
Na rynku dostępne są różne rodzaje oczyszczania:
– ultradźwiękowe, które polega na zainstalowaniu specjalnego systemu do już działającej instalacji,
– mechaniczne w formie dysków. W dużym uproszczeniu polega to na umieszczeniu pod sitem specjalnego podkładu, który obija pracującą siatkę, zapewniając jej oczyszczanie od spodu.
– za pomocą dodatkowych szczotek umieszczonych na sicie,
– za pomocą dysz spryskujących sito podczas pracy.

Random Posts

 • Twój iphon Opinie o telefonach xiaomi

  Zapoznanie się z opiniami na temat telefonów komórkowych xiaomi może okazać się strzałem w dziesiątkę. Takie opinie pomogą nam oczywiście […]

 • Działalność gospodarcza poza granicami kraju

  Bardzo łatwo jest dziś nawiązać kontakt handlowe z przedstawicielami innych cywilizacji. Żadnej trudności nie stanowi porozumiewanie się z obywatelami Unii […]

 • Firma w Norwegii.

  Polacy, zwłaszcza młodzi szukają lepszych perspektyw zarobku, pracy za granicą. w związku z tym coraz częściej wyjeżdżają, podejmują pracę na […]

 • Pożyczki dla zadłużonych

  Pożyczka przez internet na konto to często jedyna deska ratunku, gdy potrzebujemy szybko pieniędzy. Jeżeli mamy złą historię kredytową stanowi […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*