Jak pozbyć się korników?

firma zwalczająca kornikiJeśli zauważyłeś, że ostatnio na drewnianych powierzchniach w Twoim domu zaczęły pojawiać się otworki lub tunele nieznanego pochodzenia, to może to oznaczać, że masz do czynienia ze szkodnikami – kornikami. Problem może dotyczyć drewnianych mebli, podłóg lub na przykład schodów, ale także małych przedmiotów – figurek, rzeźb itp. Ważne jest, żeby szybko zareagować, bo inaczej nasze piękne drewniane powierzchnie nie będą już tak świetnie wyglądać i zostaną zniszczone przez szkodniki.
Jak sobie z nimi radzić? Pozwól, że przedstawię Tobie podstawowe metody zwalczania korników w domu:
– najprostszy, ale i najdroższy sposób – skontaktuj się z odpowiednim fachowcem, który poradzi sobie z problemem zamiast Ciebie
– kup specjalne preparaty w sklepie
– wykorzystaj domowe metody. Wystarczy, że kupisz terpentynę, igłę i strzykawkę. To bardzo prosta metoda, która sprawdzi się, kiedy korniki dopiero zaczęły się zadomawiać w Twoich drewnianych powierzchniach. Wystarczy, że wstrzykniesz terpentynę ze strzykawki do każdej zrobionej przez korniki dziury.
– jeśli korniki zadomowiły się w małym przedmiocie, na przykład w misce czy figurce, to możesz włożyć ten przedmiot do większej miski lub garnka z terpentyną i zamoczyć go w tej substancji. Zostaw figurkę w misce z terpentyną na około miesiąc.

Jak widzisz, te dwie proste domowe metody zwalczania korników w domu nie są wielką filozofią, więc zamiast wzywać fachowca i przepłacać za tak prostą usługę, możesz spróbować sam poradzić sobie z problemem.

Autor: Firma zwalczająca korniki

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*