Paralotniarstwo

paraglider-253400_640Odwieczne marzenia człowieka- latanie. To już nie tylko marzenia, to już rzeczywistość. Jesteśmy na takim etapie rozwoju, że człowiek jest w stanie latać i bez własnych skrzydeł.
Doskonałym tego przykładem jest latanie na paralotni.
Paralotnia to idealne rozwiązanie dla każdego, kto pragnie spełnić swoją wewnętrzną chęć do wzbicia się ponad ziemię.
Paralotniarstwo kurs oferuje doznania, których nie będziesz mógł poczuć podczas lotu np. samolotem.
Kolejną wielką zaletą tego sposobu latania jest fakt, że aby zacząć go praktykować wystarczy przejść podstawowe szkolenie i zakupić wymagane wyposażenie.
Jaki sprzęt będzie nam potrzebny?
Oczywiście potrzebna nam będzie sama paralotnia, lecz oprócz niej należy zaopatrzyć się również w wariometr, pokazujący aktualną prędkość opadania lub wznoszenia, radio oraz GPS.
Mając za sobą potrzebne szkolenia, a także posiadając odpowiedni do tego typu lotów możemy przystąpić w końcu do latania.
Jak wygląda taki lot na paralotni?
Istnieją różne formy latania. Zdecydowanie najprostszą z nich są zloty.
Polegają one na starcie ze zbocza (posiadające odpowiednie nachylenie), szybowaniu, a następnie wylądowaniu na terenie do ładownia znajdującym się poniżej miejsca startu.
Ten typ latania na paralotni jest idealny dla początkujących amatorów tej techniki latania. Pozwala on nabrać wprawy w sterowaniu paralotnią, zanim zdecydujemy się na bardziej zaawansowane techniki latania.
Ważne też jest, iż paralotniarstwo uchodzi za jeden z najbardziej bezpiecznych form latania. Pamiętać jednak musimy, aby zawsze zachować czujność i koncentrację.

Więcej: http://www.flyingman.pl/

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*