Outsourcing IT – co musisz o nim wiedzieć?

Zastanawiasz się, czym jest outsourcing IT? Twoje przedsiębiorstwo wymaga wdrożenia oraz optymalizacji rozwiązań informatycznych? Dowiedz się, kto może Ci w tym pomóc!

  1. Co to jest outsourcing IT?
  2. Jaki zakres usług wchodzi w outsourcing?
  3. Czy outsorcing IT to rozwiązanie dla mojej firmy?

Co to jest outsourcing IT?

Proces outsourcowania polega na podjęciu współpracy z przedsiębiorstwem, które specjalizuje się w interesujących nas zagadnieniach działalności firmy. Oznacza to, że wszystkie zadania, które wykonywałby określony dział w naszym przedsiębiorstwie, wykonuje firma zewnętrzna. Współpraca najczęściej opiera się na relacjach B2B. Outsourcing może dotyczyć szeregu różnorodnych działań przedsiębiorstwa, np. outsourcing IT, HR, sprzedażowy czy księgowy. Jeśli interesuje Cię zagadnienie outsourcing IT, koniecznie zajrzyj na stronę internetową: https://www.escsa.pl/co-to-jest-outsourcing-it-i-dlaczego-jego-zastosowanie-to-dobry-pomysl

Jaki zakres usług wchodzi w outsourcing?

Outsourcing IT to bardzo szerokie pojęcie, dlatego też należy wyszczególnić kilka rodzajów usług, które może oferować firma zajmująca się procesami outsourcującymi. W pierwszej kolejności należy wymienić obsługę informatyczną firmy. Co to jest? Obsługa informatyczna może być różnorodna w zależności od zapotrzebowania – od instalacji oprogramowania, aktualizacji, poprzez rozwiązywanie bieżących problemów, a na serwisie sprzętu kończąc. Outsourcing IT daje także możliwość administracji IT przez firmę zewnętrzną – oznacza to archiwizację danych, hosting czy chociażby zarządzanie stroną WWW. Outsourcing to także serwis sprzętu komputerowego od strony technicznej – naprawianie sprzętu czy instalacja urządzeń do błahostka dla prawdziwych specjalistów. Nie zapominajmy, że dobrze funkcjonująca firma to taka, która działa na sprawdzonych oraz legalnych oprogramowaniach. Jak jednak sprawdzić, czy oprogramowanie jest legalne? Możesz zlecić, aby Twój outsourcing IT wykonał audyt legalności oprogramowania. Unikniesz w ten sposób przykrych sytuacji, w których utracisz Klientów z powodu nieporozumienia.

Czy outsourcing IT to rozwiązanie dla moje firmy?

Obecnie coraz więcej małych i dużych przedsiębiorstw decyduje się na outsoucing usług IT. Dlaczego? Z prostej przyczyny – oszczędności! Specjaliści, którzy znają się na swojej pracy są w stanie wykonywać czynności z pozoru trudne i nie do rozwiązania znacznie szybciej. Ponadto outsourcing IT to wyspecjalizowane przedsiębiorstwo, które nie zajmuje się pomniejszymi drobnostkami, a w pełni może wykonywać dla Ciebie pracę na najwyższym poziomie, dzięki czemu Twoje przedsiębiorstwo może jeszcze szybciej się rozwijać.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*