Oprogramowanie dla hoteli – dlaczego warto z niego korzystać

Obsługa hotelu to bardzo skomplikowany i wielowymiarowy proces. Zarządzanie placówką turystyczną powinno odbywać się w taki sposób, aby goście pensjonatu byli zadowoleni, a pracownicy bez problemów radzili sobie z każdym zadaniem. Dlatego stworzono specjalne programy do zarządzania hotelami oraz pensjonatami. Jakie opcje oferują takie programy właścicielom jednostek turystycznych?

  1. Moduły programów do obsługi hoteli
  2. Zalety programów do zarządzania pensjonatami

Moduły programów do obsługi hoteli

Firmy produkujące oprogramowanie do obsługi hoteli (na przykład https://www.dobresystemy.eu/oprogramowanie-dla-hoteli-i-pensjonatow) pozwala na kompleksowe prowadzenie dużych i małych obiektów noclegowych. Wszystkie programy powinny być skonstruowane w taki sposób, aby z powodzeniem działały zarówno na komputerach PC, laptopach, tabletach, telefonach czy popularnych Mac`ach. Programy te podzielone są na kilka modułów związanych z różnymi aspektami działania hoteli.

Moduł tworzenia grafiku rezerwacji pozwala na przejrzyste wprowadzanie terminu przyjazdu gości. Każda placówka może spersonalizować swój grafik, na przykład poprzez dobór kolorystyki oraz sposób prezentowania danych. Programy te wyposażone są w różnorodne filtry pozwalające na łatwe wyszukiwanie potrzebnych w danym momencie informacji. Osoby pracujące na recepcji w prosty sposób mogą wprowadzać dane klientów, zarówno osób prywatnych, jak i firm. Programy pozwalają także na wprowadzenie statusu stałego klienta, co umożliwia przyznawanie rabatów. Kolejne ważne elementy każdego programu do obsługi hotelu to moduł pokoi oraz księga meldunkowa. W module pokoi można zaznaczyć sposób rozliczania. Programy zaprojektowano tak, by w prosty sposób łączyć pokoje w grupy w przypadku większej liczby osób wynajmujących. Ten moduł wykorzystywany jest także do zaznaczania, czy dany pokój został już wysprzątany. Księga meldunkowa to niezbędna część każdego programu do obsługi hoteli oraz pensjonatów. Dzięki temu można zapisać dane wszystkich osób przebywających na terenie danego obiektu, zaznaczyć datę przyjazdu oraz wyjazdu.

Inne części oprogramowania to między innymi:

  • moduł związany z księgowością,
  • statystyki,
  • raporty,
  • moduł cen i rabatów,
  • moduł usług.

Zalety programów do zarządzania pensjonatami

Oprogramowanie do obsługi hotelu przede wszystkim usprawnia pracę obiektu. Dzięki nim można zawrzeć wszystkie nie zbędne informacje pozwalające na prawidłowe funkcjonowanie placówek. Oprogramowanie hotelowe powinno być intuicyjne z prostym i przejrzystym interfejsem.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*