Odzież, która chroni

Zapewnienie odpowiedniej odzieży roboczej jest obowiązkiem pracodawcy. Jej głównym zadaniem jest przede wszystkim zagwarantowanie bezpieczeństwa i komfortu pracownikom, więc konkretne rozwiązania będą zależne od specyfiki branży, warunków czy też rodzaju wykonywanej pracy. Przede wszystkim specjalistyczna odzież, obuwie i dodatki mają chronić przed zabrudzeniem oraz działaniem czynników zewnętrznych. Coraz częściej można się również spotkać z tym, że specjalistyczne elementy są personalizowane i dostosowywane na przykład do kolorystyki marki.

  1. Zalety odzieży roboczej
  2. Jak się ubrać?
  3. Dopasowana do indywidualnych potrzeb

Zalety odzieży roboczej

Warto pamiętać o tym, że odzież robocza z balticbhp znacząco różni się od ochronnej, pomimo tego że wiele osób określenia traktuje synonimicznie. Warto w tym względzie skupić się przede wszystkim na konkretnych funkcjach. W wypadku odzieży roboczej będziemy mówić o tym, że chroni ona nie tylko przed zabrudzeniami, ale również przed szeregiem czynników szkodliwych dla zdrowia. Jest zatem niezbędna w danej aktywności zawodowej i wymaga określonej certyfikacji. Najczęściej również całkowicie zastępuje odzież własną pracownika. Z praktycznego punktu widzenia mamy również często wersje letnie i zimowe oraz te dedykowane paniom i panom.

Jak się ubrać?

W kategorii odzieży roboczej znaleźć można niemalże te wszystkie elementy, o jakich mówimy w przypadku tradycyjnych ubrań. Wybór konkretnych będzie uzależniony od specyfiki branży i warunków, jakie w zakładzie panują. Asortyment jest bardzo szeroki więc bez problemu można dopasować bluzy, koszulki, spodnie, spodenki, rękawiczki, okulary, kaski, bieliznę, obuwie robocze i szereg innych rzeczy do konkretnych potrzeb.

Dopasowana do indywidualnych potrzeb

Odzież robocza jest obowiązkowa w wielu branżach. Po specjalistyczne ubrania sięgają lekarze, mechanicy, ogrodnicy, pracownicy masarni i chłodni a także ci, którzy zajmują się gastronomią i wiele innych zawodów. Jak widać, każda z tych grup ma swoje określone potrzeby, które wynikają przede wszystkim z warunków, w jakich pracują, czynności, jakie wykonują i oczywiście konieczności zapewnienia na przykład higienicznej czystości czy też dodatkowej ochrony przed niskimi lub wysokimi temperaturami. Poza tym niezbędne są także akcesoria robocze, które zabezpieczają części ciała przed uszkodzeniem, a także ułatwiają precyzyjne wykonywanie określonych czynności. Wiele z nich jest również wskazanych przez specjalistę BHP i korzystanie z nich jest obowiązkowe. Wybór konkretnych elementów odzieży i dodatków powinien więc odpowiadać na potrzeby danej branży i warunki pracy. A celem nadrzędnym jest bezpieczeństwo osób pracujących.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*