Jak odbywa się sprzedaż mieszkania przez biuro nieruchomości?

Jeśli chcesz zdecydować się sprzedać swoje mieszkanie za pośrednictwem agencji nieruchomości, musisz pamiętać o tym, że proces ten obejmuje kilka kroków. Jak wygląda taka transakcja? Wyjaśniamy!

1. Wybranie agenta nieruchomości

Znajdź polecanego agenta nieruchomości, który ma duże doświadczenie na rynku nieruchomości i może przeprowadzić Cię przez całą sprzedaż mieszkania krok po kroku bez problemów.

2. Przygotowanie mieszkania do sprzedaży

Ten etap obejmuje sprzątanie, niezbędne naprawy lub ulepszenia nieruchomości, by poprawić jej atrakcyjność. Wówczas agent nieruchomości może udzielić wskazówek, jak najlepiej przygotować mieszkanie do sprzedaży lub może zająć się tymi działaniami samodzielnie, realizując home-staging.

3. Wycena mieszkania

Biuro nieruchomości pomoże określić odpowiednią cenę mieszkania w oparciu o czynniki takie jak lokalizacja, kondycja, obecny stan rynku nieruchomości.

4. Publikacja ogłoszeń

Agencja nieruchomości przygotowuje atrakcyjne ogłoszenie, aby promować mieszkanie wśród potencjalnych nabywców, a następnie umieszcza je w różnych serwisach.

5. Prezentacja mieszkania

Agent nieruchomości prezentuje potencjalnym nabywcom mieszkanie, aby mogli oni zobaczyć, jak wygląda ono na żywo.

6. Finalizacja sprzedaży

Po zaakceptowaniu oferty i podpisaniu wszystkich niezbędnych dokumentów w kancelarii notarialnej sprzedaż zostanie sfinalizowana, a własność mieszkania przejdzie na kupującego.

Aby sprzedaż była jeszcze szybsza, warto sprawdzić, czy biuro umożliwia skorzystanie z usługi skup nieruchomości śląsk. W takim przypadku skup mieszkania przez biuro nieruchomości krok po kroku pomija etap przygotowania nieruchomości, tworzenia ogłoszeń i prezentacji, ponieważ transakcja zawierana jest bezpośrednio z biurem.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*