Jak odbywa się sprzedaż mieszkania przez biuro nieruchomości?

Jeśli chcesz zdecydować się sprzedać swoje mieszkanie za pośrednictwem agencji nieruchomości, musisz pamiętać o tym, że proces ten obejmuje kilka kroków. Jak wygląda taka transakcja? Wyjaśniamy!

1. Wybranie agenta nieruchomości

Znajdź polecanego agenta nieruchomości, który ma duże doświadczenie na rynku nieruchomości i może przeprowadzić Cię przez całą sprzedaż mieszkania krok po kroku bez problemów.

2. Przygotowanie mieszkania do sprzedaży

Ten etap obejmuje sprzątanie, niezbędne naprawy lub ulepszenia nieruchomości, by poprawić jej atrakcyjność. Wówczas agent nieruchomości może udzielić wskazówek, jak najlepiej przygotować mieszkanie do sprzedaży lub może zająć się tymi działaniami samodzielnie, realizując home-staging.

3. Wycena mieszkania

Biuro nieruchomości pomoże określić odpowiednią cenę mieszkania w oparciu o czynniki takie jak lokalizacja, kondycja, obecny stan rynku nieruchomości.

4. Publikacja ogłoszeń

Agencja nieruchomości przygotowuje atrakcyjne ogłoszenie, aby promować mieszkanie wśród potencjalnych nabywców, a następnie umieszcza je w różnych serwisach.

5. Prezentacja mieszkania

Agent nieruchomości prezentuje potencjalnym nabywcom mieszkanie, aby mogli oni zobaczyć, jak wygląda ono na żywo.

6. Finalizacja sprzedaży

Po zaakceptowaniu oferty i podpisaniu wszystkich niezbędnych dokumentów w kancelarii notarialnej sprzedaż zostanie sfinalizowana, a własność mieszkania przejdzie na kupującego.

Aby sprzedaż była jeszcze szybsza, warto sprawdzić, czy biuro umożliwia skorzystanie z usługi skup nieruchomości śląsk. W takim przypadku skup mieszkania przez biuro nieruchomości krok po kroku pomija etap przygotowania nieruchomości, tworzenia ogłoszeń i prezentacji, ponieważ transakcja zawierana jest bezpośrednio z biurem.

Random Posts

 • Działalność gospodarcza poza granicami kraju

  Bardzo łatwo jest dziś nawiązać kontakt handlowe z przedstawicielami innych cywilizacji. Żadnej trudności nie stanowi porozumiewanie się z obywatelami Unii […]

 • ranking najl;epszych produktów Wszystko co naj

  Ciągle czegoś szukamy, coś wybieramy. Każdy wedle swojego gustu, uznania czy też potrzeby. Od innych oczekujemy porady i osądu, aby […]

 • Kiedy dopłacić do indywidualnego projektu domu?

  Chociaż większość osób marzących o wybudowaniu własnego domu decyduje się na projekt z katalogu, biura architektoniczne nadal nie mogą narzekać […]

 • Piękna kobieca torebka Kupujemy torebki damskie

  Każda kobieta lubi wdziewać na siebie eleganckie kreacje. Jak zapewne wszystkim wiadomo tego rodzaju strój do osiągnięcia ideału wymaga przemyślnych […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*