Cukrzyca typu 2 jest chorobą, która najczęściej rozwija się na skutek nieprawidłowej diety i braku ruchu. Dzisiaj diagnozowana jest coraz częściej i z tego powodu jest ona również określana jako choroba cywilizacyjna. Jakie objawy wskazują na cukrzycę typu 2?
Jak dochodzi do cukrzycy typu 2?
W dolegliwości tej dochodzi do zaburzeń wydzielania insuliny, która produkowana jest przez trzustkę. Jednocześnie tkanki stają się mniej wrażliwe na ten hormon.
W efekcie zwiększa się poziom cukru we krwi. Dochodzi wtedy stopniowo do zaprzestania produkcji insuliny i pojawienia się poważnego zagrożenia dla zdrowia. Eksperci Sklepu dla diabetyków podkreślają ogólnodostępność medycznych akcesoriów do walki z cukrzycą.
Kto jest narażony na cukrzycę typu 2?
Badacze wskazują, że cukrzyca typu 2 bardzo często występuje rodzinnie, chociaż do jej rozwoju konieczne jest pojawienie się określonych czynników.
Duże znaczenie ma wtedy dieta oraz aktywność fizyczna, ponieważ niższe ryzyko rozwoju tej dolegliwości mają osoby z dietą zbilansowaną, często korzystające z ruchu.
Większe ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 dotyczy też kobiet, które miały cukrzycę ciążową w trakcie ciąży.
Cukrzyca typu 2 – jakie daje objawy?
Najczęściej objawy cukrzycy typu 2 początkowo mylone są z innymi dolegliwościami lub po prostu z przemęczeniem. Warto jednak zwrócić uwagą na kilka kluczowych symptomów, które mogą wskazywać na tę dolegliwość.
Wśród głównych objawów cukrzycy znajdują się:
– senność
– zmęczenie
– wahania nastroju
– duże pragnienie
– częstsze oddawanie moczu
– większy apetyt
– zwiększenie masy ciała
– częste infekcje skórne
– powolne gojenie się ran
Gdy zauważane są takie objawy, warto udać się do lekarza, który zaleci badanie poziomu glukozy – cukru we krwi. Można również badanie to wykonać prywatnie za niewielką opłatą w laboratoriach analitycznych. Cukrzyca objawy – nie można lekceważyć a wręcz udać się natychmiast na badania diagnostyczne.
Podwyższone wyniki będą wskazywały na ryzyko rozwoju cukrzycy i będą wskazaniem do zmiany stylu życia i wdrożenia ewentualnego leczenia. Potrzebne ważne asortymenty medyczne dostępne na https://diabetyk24.pl/.