O rodzajach schodów drewnianych

Magia naturalnego i wyjątkowo wytrzymałego surowca jakim jest drewno znana jest od lat. Jest też często wykorzystywana i chętnie zamawiana przez zleceniodawców. Nic więc dziwnego w tym, że schody drewniane na Śląsku to produkt bardzo pożądany i poszukiwany. A jakie możliwości daje ich wybór? Sprawdziliśmy, które z rodzajów schodów drewnianych cieszą się dziś największą popularnością u zamawiających.

Z jakiego drewna?

Schody drewniane na Śląsku wykonywane są najczęściej z wykorzystaniem najlepszych jakościowo surowców. Tym samym stawia się głównie na wykorzystanie szeroko znanych w Polsce drzew liściastych: klonu, buku, dębu, brzozy, wiśni, orzecha czy jesionu. Dużym zainteresowaniem cieszą się także gatunki drewna egzotycznego – tu jednak trzeba liczyć się z dużo większym ich kosztem.

Drewno zalecane do wykorzystania przy produkcji stopni schodów drewnianych powinno odznaczać się co najmniej II klasą jakości. Wszystkie pozostałe zaś elementy schodów wykonane być powinny z drewna liściastego wyłącznie klasy I. Idealne drewno to także to pozbawione sęków i innych wad, o wilgotności poniżej 8 – 12%.

Najpiękniejsze rodzaje schodów

Do tych najefektowniejszych i najbardziej praktycznych rodzajów schodów drewnianych zalicza się schody policzkowe oraz grzebieniowe. Pierwszy ich rodzaj to wyjątkowo stabilna i elegancka konstrukcja składająca się ze stopni wykonanych z drewna, umieszczonych w policzkach nośnych. Schody te nie zajmują zbyt wiele miejsca, a cieszą oko pełną dowolnością wyboru gatunków drewna. Schody grzebieniowe są podobne do policzkowych – różni je jedynie osadzenie drewnianych stopni w wykonanych również z drewna deskach policzkowych.

Więcej przestrzeni

Schody drewniane na Śląsku w eleganckiej formule schodów wspornikowych, to wybór pełen klasy i lekkości. Ich montaż jednak wymaga właściwego przygotowania konstrukcyjnego ściany. W niej bowiem mocowane są stopnie schodów prostych. Schody kręcone z kolei mocowane będą do odpowiednio zagospodarowanego słupa. Schody wspornikowe to lekki typ schodów gwarantujących dostęp do większej wolnej przestrzeni. Wybór bardzo efektowny i do tego w drewnie. Nic dodać, nic ująć.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*