O rodzajach palet

Palety transportowe z uwagi na swoją uniwersalność i szerokie zastosowanie, wykorzystywane są w naprawdę wielu sytuacjach życia codziennego. Najczęściej jednak służą do transportu różnorodnych towarów, zapewniając im maksymalną stabilność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa nawet w dalekobieżnym transporcie. Warto wiedzieć jednak jakie rodzaje palet przyjmuje skup palet w Warszawie, by móc mieć rozeznanie w możliwościach zakupu tych palet właśnie.

Sprasowane drewno na topie

Wysokiej jakości paleta służyć może nie tylko do transportu towarów, ale również ich przewożenia czy magazynowania. To opcja bardzo wygodna i tania, dlatego też zainteresowanie zakupem palet nie jest małe. Wśród palet które można najczęściej spotkać na skupie, dominują rzecz jasna palety ze sprasowanego drewna. Powstają one na skutek sprasowania pod wysokim ciśnieniem litego drewna wzbogaconego dodatkowo żywicą. Ogromną zaletą tego rodzaju palet pozostaje ich maksymalna wytrzymałość, a co za tym idzie – także ładowność. Jak pokazuje praktyka, taka paleta z sukcesem udźwignie ładunek dynamiczny o wadze do nawet 900 kg, a statyczny – o masie do 2 700 kg. Wartości te są zdecydowanie niebagatelne.

Dodatkowo palety ze sprasowanego drewna są bardzo lekkie i wygodne – i to nie tylko do pakowania towarów, ale również przewożenia palet za pośrednictwem wózków widłowych. Tu głównym czynnikiem generującym komfort jest ich specjalnie wyprofilowany kształt.

Palety plastikowe

Dobry skup palet w Warszawie przyjmuje także palety wykonane z tworzywa sztucznego. Ich podstawową zaletą jest duża odporność na różnego rodzaju warunki atmosferyczne. Warta podkreślenia jest także ich wytrzymałość – z powodzeniem udźwigną nawet 1000 kg ładunku dynamicznego i dwa razy tyle – ładunku statycznego. Są także rozwiązaniem ekologicznym – powstają bowiem w oparciu o wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu.

Palety transportowe dobre na wszystko

Skup palet w Warszawie to miejsce godne odwiedzin i zainteresowania. Możliwość zakupu palety transportowej w atrakcyjnej cenie z pewnością sprzyjać będzie rozbudowywaniu możliwości usługowych oferowanych zarówno przez osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa instytucjonalne.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*