O czym warto pamiętać kupując pieluchy na refundację NFZ.

Young female in office attire sitting in wheelchair in front of computer, having tea and watching webcast

Osoby korzystające z pieluchomajtek i innych środków chłonnych w przypadku nietrzymania moczu i stolca mogą otrzymać refundację z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kto może z niej skorzystać? Jak uzyskać taką refundację?

Dla kogo przeznaczona jest refundacja wyrobów chłonnych?

Aby móc skorzystać z refundacji NFZ podczas zakupu pieluchomajtek lub innego produktu chłonnego musimy najpierw posiadać odpowiednie wskazania zdrowotne. Koniecznym warunkiem jest również opłacenie ubezpieczenia zdrowotnego w Narodowym Funduszu Zdrowia. W momencie kiedy uda się nam dokonać potrzebnych formalności możemy złożyć swoje zamówienie w sklepie internetowym chlonne24.pl.

Z refundacji na wyroby chłonne mogą głównie skorzystać osoby:
– cierpiące na nowotwory,
– posiadające wady wrodzone,
– po przebytych urazach,
– z zespołami otępiennymi,
– z głębokim upośledzeniem umysłowym.

W jaki sposób można  uzyskać refundację Narodowego Funduszu Zdrowia na wyroby chłonne?

Jeśli chodzi o wyroby chłonne, głównie takie jak pieluchomajtki NFZ wymaga od osób ubiegających się o nie, aby zostało wystawione specjalne zlecenie na ich zakup.

Takie specjalne zlecenie na wyroby medyczne może wystawić tylko osoba, która posiada do tego stosowne uprawnienia, przykładowo lekarz rodzinny albo pielęgniarka. W chwili obecnej zlecenia na wyroby chłonne są wystawiane także elektroniczne, więc nie musimy zgłaszać się po nie do siedziby Narodowego Funduszu Zdrowia.

Gdzie można nabyć pieluchomajtki z refundacją Narodowego Funduszu Zdrowia?

W momencie kiedy chcesz zrealizować swoje zlecenie na różnego typu wyroby medyczne, musisz odwiedzić sklep medyczny, który oferuje pieluchomajtki lub też inne tego typu produkty, a w dalszej kolejności złożyć zamówienie swoje zamówienie.

W chwili obecnej możliwy jest także zakup produktów medycznych ze zlecenia NFZ za pośrednictwem internetu, przykładowo w sklepie online chlonne24.pl. Aby tego dokonać należy uzupełnić specjalny formularz, wpisując do niego wszystkie swoje dane ze zlecenia. Zamówione produkty zostaną dostarczone pod wskazany adres bez dodatkowych kosztów dostawy.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*