Nocleg w podróży

Komu w drogę temu nocleg

Każdy dłuższy wyjazd poza miejsce zamieszkania wiąże się
z koniecznością organizacji noclegu. Obecnie nie jest to większym problemem- wystarczy określić, na jakim standardzie nam zależy i ile jesteśmy w stanie zapłacić za noc w hotelu. Później wystarczy skorzystać z wyszukiwarki internetowej lub przejrzeć ogłoszenia
w lokalnej prasie.

Ile wymagań- tyle możliwości

Jeśli zależy nam na taniej usłudze i nie przywiązujemy wielkiej wagi do wysokiej jakości udogodnień, warto wybrać hotel turystyczny. Miejsca takie są zwykle nastawione na zaspokojenie podstawowych potrzeb za niewygórowaną cenę. Zwykle nie posiadają też zaplecza gastronomicznego lub oferują tylko śniadania wliczone w cenę pobytu. Próżno szukać tu zbędnych luksusów. Taka jednak jest polityka tych miejsc- klienci zwykle rezerwują krótkie pobyty i są nastawieni na niskie koszty.

Nieco lepszej oferty możemy spodziewać się po hotelach średniej klasy. Są one nastawione przede wszystkim na goszczenie klientów
w podróżach służbowych czy turystów- zwykle rodzin z dziećmi.
W miejscu takim znajdziemy restaurację lub bar, często śniadania są wliczone w cenę pobytu. Pokoje są w pełni wyposażone w podstawowe meble oraz mają dostęp do prywatnej łazienki. Obiekt taki posiada zwykle dodatkową ofertę rozrywkowo-rekreacyjną. Większość z nich prowadzi też ofertę organizacji imprez okolicznościowych z noclegiem dla gości. Pobyt w takim miejscu będzie droższy niż w hotelach turystycznych, jednak standard i dostęp do pewnych udogodnień pozwala na komfortowy, dłuższy pobyt.

Najdroższą, ale też najbardziej komfortową opcją będzie pobyt w hotelu luksusowym. Znajdziemy tu większe i lepiej wyposażone pokoje, a także bogatą ofertę usług dodatkowych jak dostęp do baru, siłowni, strefy SPA, nierzadko specjalnej strefy rozrywkowej dla dzieci czy basenu. Obsługa klienta jest zawsze na wysokim poziomie. Niestety wiąże się to z wyższym kosztem pobytu w takim obiekcie. Wiele z hoteli luksusowych oferuje organizację imprez okolicznościowych jak konferencje, spotkania biznesowe czy wesela.

Inne klasyfikacje, o których mogłeś nie wiedzieć

Hotele możemy również sklasyfikować ze względu na ich lokalizację czy przeznaczenie. W rejonach uzdrowiskowych czy w pobliżu atrakcji turystycznych spotkamy się z hotelami uzdrowiskowymi SPA
i wypoczynkowymi. Te są zwykle nastawione na klientów turystów- w ich ofercie możemy znaleźć posiłki kuchni regionalnej, możliwość wykupienia wycieczki do miejscowych atrakcji. Często oferują też zniżki w partnerskich restauracjach czy lokalnych miejscach wypoczynkowych i rozrywkowych.

W pobliżu lotnisk, portów czy dużych dworców kolejowych zwykle powstają hotele tranzytowe, które zwykle posiadają w ofercie możliwość wynajęcia pokoju na kilka godzin.

W dużych miastach bez problemu znajdziemy hotel kongresowy czy biznesowy. Tu gośćmi są zwykle osoby podróżujące służbowo, a sam hotel oferuje sale i sprzęty konieczne do przeprowadzenia spotkań biznesowych, konferencji czy szkoleń. W miastach turystycznych spotkamy się też z hotelami apartamentowymi. Na te warto zwrócić uwagę, planując dłuższy pobyt. Są to wielopoziomowe budynki podzielone na osobne, prywatne kwatery z zapleczem kuchennym.

Źródło: Hotel Białystok

Random Posts

One thought on “Nocleg w podróży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*