W dzisiejszych czasach medycyna stałą się bardzo popularnym kierunkiem studiów. Coraz więcej młodych ludzi zdaje sobie sprawę, ze w naszym kraju cały czas brakuje specjalistów z tej branży. W różnych rejonach Polski brakuje różnego rodzaju specjalistów. Przykładowo według badań w województwie zachodniopomorskim ciężko znaleźć klinikę, w której przyjmuje dobry laryngolog. Choroby związane z uszami są coraz bardziej problematyczne i choruje na nie coraz więcej ludzi. Niestety jeden lekarz o tej specjalizacji nie zdziała dużo na rynku. Idąc dalej na południe w okolicach województw Wielkopolskiego i Lubuskiego pożądanym zawodem jest okulista. Ciężko powiedzieć na czym opierały się badania, które pokazują, że na samym dole kraju to właśnie ginekolog jest najbardziej potrzebny.
Co sprawia, że nasz kraj został tak podzielony ze względu na braki w kadrze lekarskiej? Lepsze zarobki? Subiektywne opinie ludzi? Tego się raczej nie dowiemy.
Niestety zostanie lekarzem wcale nie należy do łatwych. Biorąc pod uwagę to, że zaraz po szkole średniej powinniśmy iść na jakieś studium medyczne trwające około dwóch lat, następnie zrobienie studiów licencjackich – mniej więcej pięć lat, dorobienie tytułu doktora, profesora czy innych podobnych zajmuje nam kilkanaście lat nauki. Jak wiadomo wiedza, którą musimy posiadać, aby dostać się na medycynę i utrzymać się na tych studiach jest obszerna i wymaga ogromną ilość poświęconego czasu i energii. Może to jest jednym z powodów, przez których w Polsce brakuje lekarzy?
Więcej: laryngolog warszawa