Kwiaty na małym balkonie

Wiele osób mieszkających w miastach narzeka na brak kontaktu z naturą – ulice, osiedla – wszędzie tylko beton. Tymczasem, dysponując nawet niewielkim balkonem można go w prosty sposób zamienić w bardzo uroczy kącik. Wystarczy zorganizować kilka donic balkonowych z kolorowymi roślinami czy kwiatami wiosennymi.

Kwiatowy parawan na balustradę

Doskonałym przykładem na to, jak można na niewielkim balkonie zmieścić morze kwiatów jest system donic na balustradę. Takie rozwiązanie pozwala umieścić kwiaty poza obrębem balkonu, nie zabierając tym samym miejsca wewnątrz. Do uprawy chociażby pelargonii bluszczowatych doskonale będą się nadawać wiszące doniczki na balkon.

Zioła na balkonowym parapecie

Niewielki, nawet zacieniony balkon, to doskonałe miejsce do letniej uprawy ziół. Potrzebne będą jedynie nasiona, donice ogrodowe ceramiczne duże oraz trochę cierpliwości i odpowiedniej pielęgnacji. Już po kilku tygodniach można się będzie cieszyć ze świeżej bazylii czy szczypiorku – dodatków które urozmaicą wiele potraw. Uprawa ziół na balkonie nie jest nazbyt angażująca, a radość gdy wyrosną jest ogromna.

Drewniane doniczki na balkon

Wyjątkowy klimat na balkonie można osiągnąć dzięki naturalnym materiałom z jakich wykonane są doniczki. Balkon posiadający zabudowę chroniącą jego wnętrze przed intensywnymi opadami deszczu to świetne miejsce do tego, aby postawić na nim kilka drewnianych doniczek balkonowych z kwiatami sezonowymi, na przykład bratkami albo stokrotkami – gdy przekwitną można je zastąpić nowymi sadzonkami.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*