Kupujemy wannę do łazienki

Łazienka to jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu, mimo to przeważnie jest najmniejsze, dlatego jego urządzenie może przysporzyć wielu kłopotów. Wiele osób nie wyobraża sobie funkcjonowania bez posiadania wanny, w której można wziąć gorącą, relaksującą kąpiel. Jaką wannę kupić? Na co zwrócić uwagę podczas takich zakupów?

Wanny nadal na topie

Choć obecnie wiele osób zamienia wanny na kabiny prysznicowe, to nie każdy jest zwolennikiem takiego rozwiązania. Rzeczywiście montując prysznic można zaoszczędzić sporo miejsca i dość dużo wody, nie mniej jednak niektórym naprawdę trudno byłoby obejść się bez wanny. Wybór wanny wcale nie jest takim prostym zadaniem, jak może się wydawać, głównie ze względu na ogromny wybór produktów. Na rynku dostępne są modele w różnych kształtach, rozmiarach, wykonane z różnych materiałów, niektóre z nich są zaopatrzone w dodatkowe funkcje na przykład hydromasaż itp.

Rozmiar i kształt

Wyposażenie łazienki musi być przede wszystkim wygodne w użytkowaniu, dlatego należy zaopatrzyć się w wannę o odpowiednich rozmiarach. Jeżeli chodzi o kształt, to dostępne są modele prostokątne, okrągłe, naroże, w kształcie koła, elipsy i nie tylko. Wannę należy dopasować do swojej postury – powinna być stabilnym podparciem dla stóp oraz kręgosłupa. Oczywiście jeżeli domowników jest więcej trzeba iść na kompromisy. Dużym zainteresowaniem cieszy się obecnie wanna wolnostojąca, która zazwyczaj pojawia się w nowoczesnych, minimalistycznych aranżacjach wnętrz. Takie wanny będą doskonale prezentować się w dużych łazienkach.

Z jakiego materiału?

Obecnie najpopularniejszych materiałem, z którego wykonuje się wanny jest akryl. On jest odporny na uszkodzenia, zarysowania, jest materiałem bardzo łatwym do utrzymania w czystości, posiada dobrą izolacyjność termiczną, na jej powierzchni nie powstają zacieki. Co więcej wanny wykonane z akrylu są przystępne cenowe i ich wybór jest duży.

Oczywiście możliwości jest dużo więcej, do łask wracają wanny żeliwne i stalowe, które charakteryzuje między innymi trwałość i solidność, gdyż są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Kupując taką wannę, można mieć pewność, że przetrwa lata. Do minusów takiego rozwiązania można zaliczyć to, że są bardzo ciężkie, także można mieć trudności podczas transportu.

Wanna – w jakim kolorze?

Choć w dalszym ciągu najpopularniejsze są wanny w kolorze białym, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na model w bardziej zwariowanym kolorze np. czerwonym, zielony, czarnym. Takie wanny niestety ze względu na małą popularność dużo trudniej będzie znaleźć w sklepach, może okazać się, że producent wykona wannę w kolorze specjalne na nasze zamówienie, co wiąże się również z wyższą ceną.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*