Księgowość firm w Danii – co musi wiedzieć każdy przedsiębiorca?

Prowadzenie działalności w Danii nie jest skomplikowane, a państwo jest przyjazne dla przedsiębiorców. Nie bez powodu Dania określana jest jako jeden z najlepszych krajów dla firm. Każda z nich musi jednak prowadzić własną księgowość w Danii. Jak zadbać o ten obowiązek?

Księgowość firm jednoosobowych w Danii

Większość duńskich firm to działalności jednoosobowe. Taka firma w Danii nie jest skomplikowana w założeniu, a także nie nakłada ona na przedsiębiorcę skomplikowanych obowiązków.

Każdy właściciel firmy jednoosobowej musi jednak prowadzić swoją księgowość. W tym przypadku konieczne jest regularne zapisywanie kosztów i przychodów w księgach firmowych, a także rozliczanie się z Urzędem Skarbowym w Danii – SKAT.

Księgowość spółek w Danii

W przypadku spółek podatki w Danii są już nieco bardziej skomplikowane. Duńskie spółki, w zależności od swojej klasy, są także zobowiązane do przygotowywania dodatkowych dokumentów związanych z działalnością, czyli sprawozdań finansowych.

Najczęściej księgowość w spółkach w Danii zlecana jest zewnętrznym biurom rachunkowym. Wybrane spółki zatrudniają także własnych specjalistów w tej dziedzinie.

Jak łatwiej prowadzić księgowość w Danii?

Aby firma w Danii była łatwiejsza w prowadzeniu, warto zdecydować się na pomoc ekspertów.

Wielu duńskich przedsiębiorców decyduje się na obsługę biura rachunkowego. Może ono zaoferować dostęp do szerokiej gamy usług, między innymi prowadzić księgowość, rozliczać podatki, przygotowywać sprawozdania, a także zajmować się obszarem kadr i płac, gdy firma zatrudnia pracowników.

Obecnie Polacy w Danii, którzy planują otworzyć tam swój biznes, mogą korzystać z pomocy biur rachunkowych z obsługą w języku polskim. Jest to duże udogodnienie, ponieważ obsługa może być prowadzona w dobrze znanym języku – bez kłopotliwej dla wielu emigrantów bariery językowej.

Random Posts

 • Wyposażenie mieszkania. Co kupić w pierwszej kolejności?

  Moment wprowadzenia się do własnego mieszkania to chwila największego szczęścia. Posiadanie na własność czegoś, co można nazwać domem jest szczególnym […]

 • Drewno opałowe Drewno kominkowe

  Drewno kominkowe to artykuł, który znajduje coraz więcej nabywców, bo i coraz więcej domów, szczególnie nowo wybudowanych, wyposażonych jest w […]

 • tanie naturalne kosmetyki Co to są kosmetyki naturalne?

  Kosmetyki naturalne są to kosmetyki w pełni stworzone z naturalnych składników. Dzięki takiemu rozwiązaniu kosmetyki są w pełni bezpieczne dla […]

 • Jak puścić lotto online Lotto przez inernet

  Zawsze marzyłeś o wygranej w lotto? Miałeś także plany, co do wydania pieniędzy, na przykład była to egzotyczna podróż? Wieczorem […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*