Kredyt konsolidacyjny. Jak działa? Kto może go wziąć?

Masz już kilka różnych kredytów, a ich spłata staje się coraz bardziej kłopotliwa? Chcesz oszczędzać swój czas? Z myślą o takich kredytobiorcach powstały kredyty konsolidacyjne, które można otrzymać dzisiaj w wielu bankach. Co to jest kredyt konsolidacyjny? Na co można go przeznaczyć? Kto może skorzystać z takiego finansowania? Artykuł został przygotowany w ramach współpracy z doradca finansowy Gorzów.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to specjalny rodzaj kredytu bankowego, którego celem jest konsolidacja obecnych zobowiązań klienta.

Konsolidacją nazywa się zebranie dwóch lub większej ilości zobowiązań w jedno przy ujednoliceniu warunków ich spłaty. Dzięki temu można płacić jedną ratę zamiast kilku i rata ta może być także niższa niż suma tych płatnych dotychczasowo. Wynika to z faktu, że czas spłaty może zostać wydłużony, co automatycznie obniża wysokość comiesięcznych rat.

Jak działa kredyt konsolidacyjny? Generalnie, kredyt ten udzielany jest przez bank w celu natychmiastowej spłaty obecnych zobowiązań klienta. Następnie klient może płacić ratę w tym właśnie banku zamiast w innych. To często duże udogodnienie dla domowego budżetu i szansa na uniknięcie spirali zadłużenia.

W związku z tym wiele osób posiadających zobowiązania zastanawia się, kiedy kredyt konsolidacyjny jest najlepszą opcją, a także, jak można go uzyskać. Podobnie jak w przypadku innych kredytów, w tym celu konieczne jest spełnienie właściwych warunków.

Na co można przeznaczyć kredyt konsolidacyjny?

Konsolidacja kredytów pozwala na spłatę różnych typów zobowiązań. Należy jednak pamiętać o tym, że nie mogą być one przeterminowane, czyli muszą być dotychczas spłacane terminowo.

Za pomocą kredytu konsolidacyjnego można spłacić:
– pożyczkę gotówkową
– kredyt ratalny ze sklepu
– kredyt samochodowy
– kredyt mieszkaniowy
– kredyt na budowę domu
– debet na koncie bankowym
– kartę kredytową

Warto też wskazać, że wiele banków udzielających kredytów konsolidacyjnych pozwala nie tylko na łatwiejszą spłatę zadłużeń klienta przez ich konsolidację, lecz umożliwia także uzyskanie dodatkowej gotówki na dowolny cel, który nie jest związany z konsolidacją.

Rodzaje kredytów konsolidacyjnych

Kredyty konsolidacyjne oferowane są w dwóch wariantach:
– kredyty gotówkowe bez zabezpieczenia
– kredyty z zabezpieczeniem w postaci hipoteki

Pierwszy produkt używany jest przy konsolidacji mniejszych zadłużeń, gdy klient posiada dobrą zdolność kredytową. Można uzyskać go na prostszych warunkach.

Drugi z kolei stosowany jest, gdy zadłużenie jest wyższe lub zdolność kredytowa klienta jest niższa, więc bank wymaga dodatkowego zabezpieczenia. Wtedy jest to hipoteka ustanowiona na nieruchomości, na przykład posiadanym domu, mieszkaniu. Taki kredyt jest bardziej złożony pod kątem swoich formalności, lecz umożliwia uzyskanie środków na niższy procent.

Najlepiej zatem dokładnie sprawdzić różne oferty, by dopasować taką, z którą konsolidacja kredytów, pożyczek i innych zadłużeń będzie opłacalna. Kto może liczyć na takie finansowanie? Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń i z zabezpieczeniami?

Jaki warunki należy spełnić, by skonsolidować kredyty?

Podobnie jak w przypadku innych kredytów, także w tym klient musi spełnić odpowiednie warunki, by wykonać konsolidację. Podstawa to zdolność kredytowa – to ona wpływa na decyzję banku o udzieleniu finansowania.

Najważniejsze warunki:
– dochody na odpowiednim poziomie
– brak nadmiernych obciążeń
– pozytywna historia kredytowa

Oczywiście, banki mają inne warunki, więc najlepiej zapoznać się z różnymi ofertami, aby znaleźć najkorzystniejszą propozycję. Wtedy konsolidacja będzie najbardziej opłacalna – raty będą najniższe, więc regulowanie zobowiązań nie będzie dużym obciążeniem dla domowego budżetu.

Gdzie można otrzymać najlepszy kredyt konsolidacyjny?
Kredytobiorcy zastanawiający się, gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny, mogą skorzystać z dostępnych w internecie rankingów i porównywarek. Prezentują one oferty w różnych bankach.

Aby jednak wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny, warto umówić się na spotkanie z doradcą kredytowym. Doradca kredytowy może przeanalizować zdolność kredytową oraz wskazać, w którym banku można otrzymać najlepszy kredyt konsolidacyjny, aby łatwiej regulować obecne zobowiązania.

Ekspert Finansowy https://kredytgorzow.pl/oferta/ posiada ona wieloletnie doświadczenie i współpracuje z wszystkimi instytucjami na polskim rynku. Usługi dostępne są bezpłatnie. Z opiniami klientów można zapoznać się na stronie: https://www.facebook.com/DoradcaFinansowyGorzow/

Zatem kredyt konsolidacyjny oferuje szereg korzyści. To nie tylko komfort i oszczędność czasu, ale również możliwość obniżenia raty kredytu, dlatego to bardzo dobra propozycja dla osób, które są przytłoczone comiesięcznymi płatnościami rat. Konsolidacja zadłużenia pozwoli wtedy na poprawę sytuacji finansowej – bez ponoszenia wysokich kosztów i ryzyka.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*