Jak zostać i ile zarabia architekt wnętrz?

Czujesz się dobrze urządzając wnętrza? Nie przestajesz na poszukiwaniu coraz to nowych inspiracji? Pragniesz udoskonalać przestrzeń wokół siebie? Pomyśl o pracy architekta wnętrz!

Jak zostać architektem wnętrz?

Architekt, inaczej projektant wnętrz to specjalista w dziedzinie aranżacji wnętrz. Przygotowuje on koncepcje i projekty wnętrz, na bazie których są one urządzane.

Aby nim zostać można wybrać jedną z kilku ścieżek kariery:

– kursy z projektowania wnętrz – dostępne online oraz stacjonarnie

– studia na kierunku architektonicznej z specjalnością architekta wnętrz

Studia pozwalają na lepsze przygotowanie do zawodu, zaś kurs jest świetną opcją dla osób, które chcą szybko zmienić swoją profesję i zająć się projektowaniem wnętrz legnica.

Na czym polega praca projektanta wnętrz?

Taki architekt przygotowuje projekty wnętrz, które wymagają szeregu czynności. Zatem jak wygląda codzienna praca?

Architekt zajmuje się:

– spotkaniami z klientami

– analizą projektów budowlanych

– doborem odpowiednich materiałów, czyli wizytami w sklepach, zakupami

– przygotowaniem koncepcji i projektów wnętrz z użyciem oprogramowania komputerowego.

Architekt to sobą otwarta, kreatywna jak i skrupulatna i dokładna. Ponieważ musi on uwzględniać życzenia klientów jak i wymogi prawne w tym normy przeciwpożarowe czy prawo budowlane.

Jakie są zarobki architekta wnętrz?

Oczywiście pensja projektanta zależna jest od wielu czynników. Ile zarabia architekt wnętrz?

Pensja jest zależna od miejsca pracy i doświadczenia architekta. Początkujące osoby zarabiają od około 2,5 tysiąca złotych w górę, natomiast te z większym doświadczeniem nawet powyżej 8 tysięcy złotych miesięcznie. Największe zarobki osiąga się posiadając własne biuro projektowe.

Czy warto zostać takim architektem wnętrz? Jest to aktualnie popularny zawód będący dla wielu osób spełnieniem swojej pasji. Więc jeśli jest to twoja pasja i lubisz to robić to jak najbardziej!

Random Posts

 • Drewno opałowe Drewno kominkowe

  Drewno kominkowe to artykuł, który znajduje coraz więcej nabywców, bo i coraz więcej domów, szczególnie nowo wybudowanych, wyposażonych jest w […]

 • Atrakcje w Kołobrzegu Duża sala konferencyjna nad morzem w województwie pomorskim

  W województwie pomorskim znajdziemy ogromną ilość obiektów, które oferują wynajem sal szkoleniowych. W pierwszej kolejności powinniśmy jednak przeprowadzić selekcję wstępną. […]

 • super detektyw Zdrada

  W dzisiejszych czasach, wielu z nas miało do czynienia ze zdradą, nie tylko dotyczącą naszej osoby, ale również osób nam […]

 • produkcja oklein Laminat czy okleina

  Każdy z nas ma inna wizję aranżacji swojego mieszkania oraz przeprowadzenia remontu i odświeżenia wyglądu wnętrza. Nie można jednak ukryć […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*