Jak zostać i ile zarabia architekt wnętrz?

Czujesz się dobrze urządzając wnętrza? Nie przestajesz na poszukiwaniu coraz to nowych inspiracji? Pragniesz udoskonalać przestrzeń wokół siebie? Pomyśl o pracy architekta wnętrz!

Jak zostać architektem wnętrz?

Architekt, inaczej projektant wnętrz to specjalista w dziedzinie aranżacji wnętrz. Przygotowuje on koncepcje i projekty wnętrz, na bazie których są one urządzane.

Aby nim zostać można wybrać jedną z kilku ścieżek kariery:

– kursy z projektowania wnętrz – dostępne online oraz stacjonarnie

– studia na kierunku architektonicznej z specjalnością architekta wnętrz

Studia pozwalają na lepsze przygotowanie do zawodu, zaś kurs jest świetną opcją dla osób, które chcą szybko zmienić swoją profesję i zająć się projektowaniem wnętrz legnica.

Na czym polega praca projektanta wnętrz?

Taki architekt przygotowuje projekty wnętrz, które wymagają szeregu czynności. Zatem jak wygląda codzienna praca?

Architekt zajmuje się:

– spotkaniami z klientami

– analizą projektów budowlanych

– doborem odpowiednich materiałów, czyli wizytami w sklepach, zakupami

– przygotowaniem koncepcji i projektów wnętrz z użyciem oprogramowania komputerowego.

Architekt to sobą otwarta, kreatywna jak i skrupulatna i dokładna. Ponieważ musi on uwzględniać życzenia klientów jak i wymogi prawne w tym normy przeciwpożarowe czy prawo budowlane.

Jakie są zarobki architekta wnętrz?

Oczywiście pensja projektanta zależna jest od wielu czynników. Ile zarabia architekt wnętrz?

Pensja jest zależna od miejsca pracy i doświadczenia architekta. Początkujące osoby zarabiają od około 2,5 tysiąca złotych w górę, natomiast te z większym doświadczeniem nawet powyżej 8 tysięcy złotych miesięcznie. Największe zarobki osiąga się posiadając własne biuro projektowe.

Czy warto zostać takim architektem wnętrz? Jest to aktualnie popularny zawód będący dla wielu osób spełnieniem swojej pasji. Więc jeśli jest to twoja pasja i lubisz to robić to jak najbardziej!

Random Posts

 • Pożyczki dla zadłużonych

  Pożyczka przez internet na konto to często jedyna deska ratunku, gdy potrzebujemy szybko pieniędzy. Jeżeli mamy złą historię kredytową stanowi […]

 • Komfort klimatyzacji

  Utrzymanie stałej i pożądanej temperatury we wnętrzu, z zachowaniem odpowiedniego poziomu nawilżenia, to jedna z głównych zalet i dążeń do […]

 • wózki widłowe Jak wygląda kurs na wózki widłowe?

  W dzisiejszych czasach nie jest łatwo o pracę. Wolnych wakatów jest stosunkowo niewiele, a na pojedyncze ogłoszenia zazwyczaj odpowiada od […]

 • meble rattanowe Organizacja pięknego ogrodu

  Wiele osób mających domy jednorodzinne posiada wokół nich spory kawałek ziemi do zagospodarowania. Warto zatem pomyśleć o odpowiedniej organizacji tej […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*