Jak zostać i ile zarabia architekt wnętrz?

Czujesz się dobrze urządzając wnętrza? Nie przestajesz na poszukiwaniu coraz to nowych inspiracji? Pragniesz udoskonalać przestrzeń wokół siebie? Pomyśl o pracy architekta wnętrz!

Jak zostać architektem wnętrz?

Architekt, inaczej projektant wnętrz to specjalista w dziedzinie aranżacji wnętrz. Przygotowuje on koncepcje i projekty wnętrz, na bazie których są one urządzane.

Aby nim zostać można wybrać jedną z kilku ścieżek kariery:

– kursy z projektowania wnętrz – dostępne online oraz stacjonarnie

– studia na kierunku architektonicznej z specjalnością architekta wnętrz

Studia pozwalają na lepsze przygotowanie do zawodu, zaś kurs jest świetną opcją dla osób, które chcą szybko zmienić swoją profesję i zająć się projektowaniem wnętrz legnica.

Na czym polega praca projektanta wnętrz?

Taki architekt przygotowuje projekty wnętrz, które wymagają szeregu czynności. Zatem jak wygląda codzienna praca?

Architekt zajmuje się:

– spotkaniami z klientami

– analizą projektów budowlanych

– doborem odpowiednich materiałów, czyli wizytami w sklepach, zakupami

– przygotowaniem koncepcji i projektów wnętrz z użyciem oprogramowania komputerowego.

Architekt to sobą otwarta, kreatywna jak i skrupulatna i dokładna. Ponieważ musi on uwzględniać życzenia klientów jak i wymogi prawne w tym normy przeciwpożarowe czy prawo budowlane.

Jakie są zarobki architekta wnętrz?

Oczywiście pensja projektanta zależna jest od wielu czynników. Ile zarabia architekt wnętrz?

Pensja jest zależna od miejsca pracy i doświadczenia architekta. Początkujące osoby zarabiają od około 2,5 tysiąca złotych w górę, natomiast te z większym doświadczeniem nawet powyżej 8 tysięcy złotych miesięcznie. Największe zarobki osiąga się posiadając własne biuro projektowe.

Czy warto zostać takim architektem wnętrz? Jest to aktualnie popularny zawód będący dla wielu osób spełnieniem swojej pasji. Więc jeśli jest to twoja pasja i lubisz to robić to jak najbardziej!

Random Posts

 • Jak zarabiać przez internet?

  Od pewnego czasu przybywa osób zainteresowanych pracą zdalną. Ten sposób wykonywania obowiązków zawodowych nie bez przyczyny cieszy się rosnącą popularnością. […]

 • Czym pomalować styropian na elewacji?

  Styropianowa sztukateria może być efektownym uzupełnieniem elewacji. Jaką farbą ją pomalować? Sprawdź polecane i odradzane rodzaje farb do malowania styropianu! […]

 • płatność bitcoinami Płatność bitcoinami

  Ludzie wręcz oszaleli na punkcie bitcoinów, które zostały wynalezione w 2009 roku, a także możliwości jakie one dają. Przede wszystkim […]

 • Kredyt konsolidacyjny. Jak działa? Kto może go wziąć?

  Masz już kilka różnych kredytów, a ich spłata staje się coraz bardziej kłopotliwa? Chcesz oszczędzać swój czas? Z myślą o […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*