Gruntowne porządki w aucie

Od czasu do czasu nawet najbardziej liberalny właściciel auta, decyduje się na gruntowne porządki w kabinie oraz doprowadzenie karoserii do stanu świetności.

Sprzątanie wnętrza samochodu

Czyszczenie wnętrza samochodu najlepiej rozpocząć od odkurzenia auta karcherem. Kiedy pozbędziemy się pierwszego brudu, czas na zadbanie o tapicerkę – w ofercie producentów znajdziemy spraye i płyny do czyszczenia i konserwacji skóry, alcantary i innych tkanin obiciowych. Kiedy tapicerka jest już odświeżona, pozostaje tylko dokładnie wyczyścić kokpit i inne elementy wykonane z tworzywa, ewentualnie, jeśli ktoś lubi, użyć nabłyszczacza, dodać odświeżacz powietrza (na rynku, poza tradycyjnymi można nabyć również oryginalne zapachy – dziecięcego pudru czy szarlotki) i wnętrze mamy gotowe.

Brudne podwozie

Od czasu do czasu warto w naszym samochodzie porządnie umyć podwozie – zwłaszcza po zimie, kiedy sól i błoto pośniegowe tworzą od spodu twardą skorupę sprzyjającą korozji. Możemy tu zastosować specyfiki o szerszym spektrum działania, które umożliwią doprowadzenie do ładu nie tylko podwozia, ale również pozwolą na wyczyszczenie felg czy umycie silnika. Do felg aluminiowych można użyć specjalnych preparatów myjąco – konserwujących, a felgi stalowe po umyciu – zawoskować.

Mycie karoserii

Czyszczenie karoserii jest dla większości właścicieli aut zadaniem najbardziej przyjemnym, ponieważ daje dość szybko wspaniałe efekty. Po umyciu felg, czas na wodę i RR CUSTOMS szampon do samochodu. Warto użyć wody demineralizowanej, która nie pozostawia na lakierze zacieków. Kiedy dobrze umyjemy auto i wysuszymy, możemy zastosować środek do nabłyszczania lakieru w postaci mleczka, płynu czy wosku. Świetne efekty daje naturalny wosk samochodowy, który jednak wymaga nieco wysiłku przy aplikacji i jest mniej trwały niż jego syntetyczny odpowiednik, ale jeśli chcemy uzyskać efekt wet look na co najmniej kilka tygodni – wybierzmy właśnie ten preparat.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*