Druty oporowe – o czym należy pamiętać?

Branża grzejnictwa elektrycznego nie mogłaby prawidłowo funkcjonować bez wysokiej jakości drutów oporowych. Odpowiednio dobrane druty oporowe charakteryzują się wyjątkową funkcjonalnością mimo pracy przy bardzo wysokich temperaturach.

Wysokiej jakości druty

Nieodpowiednio dobrany gatunek stopu oporowego w wyniku trudnych warunków pracy w krótkim czasie ulegnie zarówno deformacji, jak i łuszczeniu warstwy tlenowej, czy też zbieganiem się zwojów w wyniku korozji termicznej. Jest to rezultat niskiej odporności stopu oporowego na wysokie temperatury. Dlatego tak ważne jest, aby dobierać druty oporowe wysokiej jakości pochodzące od renomowanych producentów.

Dlatego tak ważne jest aby przed kupnem drutu oporowego upewnić się, że jest on wykonany z wysokiej jakości stopu żelaza, który zawiera w sobie odpowiednią ilość chromu i kobaltu. Właśnie te dwa niepozorne metale sprawiają, że drut zaczyna odznaczać się wyjątkową wytrzymałością na trudne warunki pracy przy bardzo wysokiej temperaturze. W jakich miejscach wykorzystywane są druty oporowe?

Różne możliwości wykorzystania

Branża grzejnictwa elektrycznego to podstawowa gałąź gospodarki, gdzie druty oporowe znajdują najszersze zastosowanie. Równocześnie są one powszechnie wykorzystywane również w innych branżach.

Ze względu na swoje właściwości druty najczęściej służą do konstruowania z nich grzałek, które następnie instalowane są m.in w piecach ceramicznych, sprzęcie AGD lub piecach przemysłowych.

Równocześnie są również wykorzystywane do cięcia oraz obróbki termicznej materiałów. Za pomocą drutów dokonuje się m.in obróbki pleksiglasu lub szkła. Druty stosuje się również do cięcia styropianu.

Odpowiedni producent

Współcześnie na rynku odnaleźć można różnego rodzaju druty oporowe charakteryzujące się zarówno różnymi wielkościami, jaki poziomem tzw. rezystywności, czyli oporu właściwego.Niemniej jednak najwyższej jakości druty oporowe to druty kantal wykonane ze stopu żelaza i chromu z niewielkim dodatkiem glinu i kobaltu.

Wybierając tego typu druty warto upewnić się, czy producent drutów oporowych, którego ofertę przeglądamy posiada ustabilizowana pozycję na rynku. Zawsze warto stawiać na renomowanych producentów.
Z pewnością jednym z nich jest gutex.pl, który prócz drutów oporowych zapewnić może również dostęp m.in do:

– taśm oporowych,
– elementów grzejnych rurek,
– miedzianych drutów termoparowy,
– rolek transportowych APMT.

Random Posts

 • meble rattanowe Organizacja pięknego ogrodu

  Wiele osób mających domy jednorodzinne posiada wokół nich spory kawałek ziemi do zagospodarowania. Warto zatem pomyśleć o odpowiedniej organizacji tej […]

 • Jaka łazienka?

  Aranżacja łazienki to oferta, która z pewnością zainteresuje sporą grupę osób, szczególnie tych, które zakupili projekt domu czy mieszkania. Takie […]

 • O rodzajach schodów drewnianych

  Magia naturalnego i wyjątkowo wytrzymałego surowca jakim jest drewno znana jest od lat. Jest też często wykorzystywana i chętnie zamawiana […]

 • Golibroda – strzyżenie brody przez profesjonalistę

  Brody i zarosty obecnie są bardzo modne, wielu mężczyznom dodają uroku, choć trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że wymagają […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*