Drewno kominkowe

Drewno opałoweDrewno kominkowe to artykuł, który znajduje coraz więcej nabywców, bo i coraz więcej domów, szczególnie nowo wybudowanych, wyposażonych jest w kominki. Moda na kominki od paru lat utrzymuje się. Bo jak odmówić sobie luksusu posiadania kominka w nowym i przestronnym salonie własnego domu? Musi być kominek.
W większości domów przeważają oczywiście kominki tradycyjne, ale są też zwolennicy kominków elektrycznych, na gaz czy biokominków. Te ostatnie zwłaszcza montuje się tam, gdzie nie można zainstalować tradycyjnego kominka.
Użytkowane kominka wiąże się z potrzebą zakupu odpowiedniego drewna. Musi więc być odpowiednie drewno kominkowe.Nie można palić byle czym. Drewno kominkowe proponuje wiele firm, które w swojej ofercie handlowej maja przeróżne jego gatunki. Może to być twarda i o wysokiej wartości energetycznej brzoza.
Długi czas spalania, wysoka wartość opałowa oraz przyjemny zapach to z kolei cechy dębu. Niewątpliwego króla kominkowego drewna.
Natomiast sosna czy świerk szybko nagrzewają kominek i pięknie też pachną, bo to drewno zawierające sporo żywicy. Doskonale też nadają się do rozpałki.
Jest jeszcze buk, który, podobnie jak drewno dębowe, posiada wysoką wartość opałową. Poza tym nie jest tak twarde, zatem prostsze w przygotowaniu.
Do kominka nadaje się także olcha. Wprawdzie jej wartość opałowa jest zdecydowanie mniejsza niż dębu czy drewna bukowego, ale też można ją wykorzystać.
O drewno kominkowe najlepiej zadbać jeszcze przed sezonem, bo wtedy można je zakupić nieco taniej.

Osika Drewno miękkie liściaste. Charakteryzuje się szybkim spalaniem o wysokiej temperaturze. Idealne do rozpalania czy wypalania nadmiaru sadzy.

Autor: Drewno kominkowe Wypędy

Random Posts

 • Sklep rolniczy

  Mimo, że z upływem czasu rolnictwo stało się trochę mniej popularne, to dzisiejsi rolnicy są bardziej otwarci na nowe technologie […]

 • firma w Norwegii Rozliczenia podatku w sytuacji prowadzenia firmy w Norwegii

  Współczesny świat pozwala prowadzić swój biznes w praktycznie dowolnym miejscu na świecie. Firma w Norwegii prowadzona przez Polaka, to coś […]

 • galanteria Sklep, który musisz poznać!

  Jesteś zapaloną miłośniczką mody? Najbardziej pasjonują Cię torebki i buty oraz wszelkiego rodzaju damska galanteria? Zatem, jeżeli jeszcze tego nie […]

 • Ile zaoszczędzimy na fotowoltaice?

  Instalację fotowoltaiczną w domach zakłada się najczęściej z chęci zaoszczędzenia na kosztach energii elektrycznej. Dlatego tak ważna jest ocena opłacalności […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*