Jak dostać się z lotniska do miasta?

taxiPodróżujemy dzisiaj coraz więcej i coraz dalej. Także często nasza podróż odbywa się za pomocą samolotu. Pojawia się zatem podstawowe pytanie- w jaki sposób dostać się z lotniska do miasta?

To przede wszystkim zależy od odległości lotniska od centrum, ilości naszych bagaży, stopnia zmęczenia i wielu innych czynników.

Jeśli zatem lotnisko jest w centrum miasta najprościej i najtaniej do naszego miejsca będzie dostać się za pomocą metra, tramwaju labo autobusu, czyli środków komunikacji miejskiej. Jeśli jednak jesteśmy bardzo zmęczeni albo mamy wiele bagaży warto zastanowić się nad wzięciem gdansk taxi .

Transport z lotniska jest trochę bardziej skomplikowany, jeśli lotnisko położone jest z daleka od centrum miasta. Wtedy jednak zazwyczaj do centrum kursuje jakiś bus. Jest to raczej najtańsza opcja. Rozkład busów jest zazwyczaj dobrze skorelowany z przylotami i odlotami samolotów zatem nie musimy się martwić, że będziemy długo czekać. Warto jeszcze dodać, że czasem kupując bilet online wcześniej mamy szansę zaoszczędzić nieco.

Inną opcją jest metro- jest ono raczej tanie, ale niestety dostępne na niewielu lotniskach. Kolejną możliwością jest zazwyczaj pociąg- jednak on jest już droższy.

Ostatnią opcją jest taksówka. Ta opcja jest najdroższa jednak też najwygodniejsza.Tu jednak warto upewnić się, że przewoźnik nas nie oszukuje wykorzystując naszą nieznajomość miasta. W cym celu warto wcześniej przeczytać opinię o danych przewoźnikach w internecie, o standardowych cenach taksówki oraz zaproponować kierowcy konkretną trasę do naszego miejsca docelowego.

Random Posts

 • Atrakcje w Kołobrzegu Duża sala konferencyjna nad morzem w województwie pomorskim

  W województwie pomorskim znajdziemy ogromną ilość obiektów, które oferują wynajem sal szkoleniowych. W pierwszej kolejności powinniśmy jednak przeprowadzić selekcję wstępną. […]

 • Prawidłowa postawa przy biurku a zdrowy kręgosłup

  W pracy biurowej dużo czasu spędzamy w pozycji siedzącej. Ma to wpływ na nasze zdrowie. Nieprawidłowa postawa, utrzymywana przez dłuższy […]

 • Meble ładne i funkcjonalne

  Wśród wielu produktów, jakie kupujemy do naszego nowego mieszkania, znajdują się bez wątpienia fotele tapicerowane. To, na czym siedzimy, jest […]

 • produkcja oklein Laminat czy okleina

  Każdy z nas ma inna wizję aranżacji swojego mieszkania oraz przeprowadzenia remontu i odświeżenia wyglądu wnętrza. Nie można jednak ukryć […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*