Kiedy dopłacić do indywidualnego projektu domu?

Chociaż większość osób marzących o wybudowaniu własnego domu decyduje się na projekt z katalogu, biura architektoniczne nadal nie mogą narzekać na brak zleceń na projekty indywidualne. Kiedy warto wybrać projekt stworzony na zamówienie?

1. Problematyczna działka

O wyborze projektu domu w dużej mierze decyduje działka, na której ma on powstać. Wybierając projekt domu na zamówienie u architekta, można dopasować go w najmniejszych szczegółach do wymiarów i nachylenia działki.

Chociaż w katalogach projektów gotowych dostępne są także propozycje na działki problematyczne, to jednak nie zawsze odpowiadają one jej kształtowi czy po prostu oczekiwaniom klientów.

Dodatkowym plusem jest brak konieczności adaptacji projektu do działki – indywidualny projekt domu jest od razu do niej dopasowany.

2. Oryginalna wizja domu

Marzysz o domu w góralskim stylu? A może o minimalistycznym budynku? Chociaż projekty z katalogu są bardzo różnorodne, to jednak wobec tak wielu gustów zdarza się, że nie są one w stanie spełnić wszystkich wymagań inwestorów.

Zatem na indywidualny projekt domu warto zdecydować się wtedy, gdy żaden z gotowych planów nie odpowiada w pełni wizji wymarzonego domu.

3. Specyficzna technologia budowlana

Nie zawsze gotowy projekt domu może być zmieniony tak, aby wznieść go w innej technologii budowlanej.

Gdy zatem inwestor chce, aby jego dom był wybudowany z materiałów mniej popularnych, na przykład jak bale drewniane czy keramzyt, albo ma on zawierać rozbudowane instalacje, wtedy rozwiązaniem jest właśnie projekt indywidualny z biura architektonicznego.

Więcej porad budowlanych znajdziecie również na stronie elewacyjnie.pl/porady-i-wskazowki/.

Random Posts

 • Bezpieczne finanse w Poznaniu

  Działalność gospodarcza w Poznaniu Poznań jest bardzo dynamicznie rozwijającym się miastem. Dzięki sporej przestrzeni, która powinna zostać zagospodarowana, staje się […]

 • rozdzielnica prądu elektrycznego Najpopularniejsze rodzaje rozdzielnic

  Rozdzielnice mają szerokie zastosowanie w każdym aspekcie pracy z energią elektryczną. Praktycznie każda instalacja ma w sobie zamontowane takie urządzenie, […]

 • autoholowanie szczecin Jak zrobić prawo jazdy?

  Proces wyrabiania prawa jazdy jest bardzo długi, męczący i kosztowny. Najpierw trzydzieści godzin wykładów teoretycznych, które często przeprowadzane są w […]

 • Gry zręcznościowe – świetny pomysł na prezent dla dzieci!

  Gry zręcznościowe znane są chyba wszystkim. Niejeden z nas spędził dziesiątki godzin na świetnej zabawie przy takich grach. Jednak ostatnimi […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*