Kiedy dopłacić do indywidualnego projektu domu?

Chociaż większość osób marzących o wybudowaniu własnego domu decyduje się na projekt z katalogu, biura architektoniczne nadal nie mogą narzekać na brak zleceń na projekty indywidualne. Kiedy warto wybrać projekt stworzony na zamówienie?

1. Problematyczna działka

O wyborze projektu domu w dużej mierze decyduje działka, na której ma on powstać. Wybierając projekt domu na zamówienie u architekta, można dopasować go w najmniejszych szczegółach do wymiarów i nachylenia działki.

Chociaż w katalogach projektów gotowych dostępne są także propozycje na działki problematyczne, to jednak nie zawsze odpowiadają one jej kształtowi czy po prostu oczekiwaniom klientów.

Dodatkowym plusem jest brak konieczności adaptacji projektu do działki – indywidualny projekt domu jest od razu do niej dopasowany.

2. Oryginalna wizja domu

Marzysz o domu w góralskim stylu? A może o minimalistycznym budynku? Chociaż projekty z katalogu są bardzo różnorodne, to jednak wobec tak wielu gustów zdarza się, że nie są one w stanie spełnić wszystkich wymagań inwestorów.

Zatem na indywidualny projekt domu warto zdecydować się wtedy, gdy żaden z gotowych planów nie odpowiada w pełni wizji wymarzonego domu.

3. Specyficzna technologia budowlana

Nie zawsze gotowy projekt domu może być zmieniony tak, aby wznieść go w innej technologii budowlanej.

Gdy zatem inwestor chce, aby jego dom był wybudowany z materiałów mniej popularnych, na przykład jak bale drewniane czy keramzyt, albo ma on zawierać rozbudowane instalacje, wtedy rozwiązaniem jest właśnie projekt indywidualny z biura architektonicznego.

Więcej porad budowlanych znajdziecie również na stronie elewacyjnie.pl/porady-i-wskazowki/.

Random Posts

 • Bezpieczne finanse w Poznaniu

  Działalność gospodarcza w Poznaniu Poznań jest bardzo dynamicznie rozwijającym się miastem. Dzięki sporej przestrzeni, która powinna zostać zagospodarowana, staje się […]

 • Wszystko, co warto wiedzieć o wózkach widłowych

  Wózki widłowe to nieodłączny element dobrze funkcjonującego przedsiębiorstwa, zajmującego się produkcją dóbr i produktów, szczególnie tych o większej niż typowe […]

 • Poznajemy przesiewacze wibracyjne

  Przesiewacze wibracyjne to urządzenia służące do frakcjonowania, przesiewania surowców występujących w postaci sypkiej. Producenci mają w swojej ofercie modele, które […]

 • Kotły gazowe- czym kierować się przy wyborze?

  Wybór kotła gazowego wcale nie jest prosty. Wielu osobom pozornie wydaje się, że jest to łatwe, wszak kotły gazowe niczym […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*