Czym się kierować wybierając produkty finansowe?

Wybór odpowiednich produktów finansowych wcale nie jest taki prosty. W telewizji widzimy wiele reklam ofert bankowych, ale przed wyborem zawsze powinniśmy je dokładnie przeanalizować i sprawdzić czy na pewno spełniają one nasze wymagania i oczekiwania. W niniejszym artykule zajmiemy się trzeba podstawowymi i popularnymi produktami bankowymi i pokażemy czym się kierować czy ich wyborze. Mowa tutaj o koncie oszczędnościowym, koncie osobistym i kredycie hipotecznym.

W przypadku konta oszczędnościowego oczywiście najważniejszą rzeczą jaką sprawdzamy jest jego oprocentowanie. Im wyższe tym oczywiście lepiej. Pod tym kątem możemy sprawdzić oferty banków w Internecie pod frazą „konta oszczednosciowe ranking”. Ale to nie wszystko. Dokładnie powinniśmy sprawdzić sytuację kiedy będziemy chcieli wypłacić swoje środki. Czy bank pobierze za to dodatkową opłatę, a jeśli tak to w jakie wysokości.

Jak wybrać konto osobiste? Niby banalne pytanie, ale wcale takie nie jest. Banki często oferują konta osobiste za darmo. Ale czy rzeczywiście tak jest? To powinniśmy sprawdzić. Być może bank nie pobiera opłaty za prowadzenie rachunku, ale z drugiej strony być może pobierać niemałą prowizję za korzystanie z karty.

Każdy bank twierdzi, że najlepsze kredyty hipoteczne są właśnie u niego. Reklamują się niską ratą, niskim oprocentowaniem. Ale to co powinniśmy sprawdzić, to to, czy bank może zmienić zapisy umowy w przyszłości. Innymi słowy, czy zgodnie z umową ma prawo do podnoszenia oprocentowania. Biorąc pod uwagę, że kredyt hipoteczny zaciągamy na wiele lat, to warto się przed taką ewentualnością uchronić.

Więcej: ranking banków

Random Posts