Czym odznaczają się plisowane rolety?

Rolety plisowane nazywane są potocznie plisami i wzbudzają spore zainteresowanie na rynku. Mają wiele zalet, dlatego z powodzeniem dobierzemy je do kuchni, do pokoju, czy nawet do łazienki. Dlaczego warto rozważyć zakup plisowanych rolet? Jakie korzyści są z nimi związane?

Plisy okienne

Plisy okienne to osłona na okno, która daje możliwość regulowania ilości wpadającego światła do pomieszczenia z zewnątrz. Co ciekawe, plisowane rolety posiadają specjalny mechanizm, dzięki któremu możemy je rozkładać i składać w dowolnie wybranej części. System jest zatem niezwykle praktyczny, ale też wygodny – pozwala przesłonić określoną część okna, ograniczając dopływ promieni słonecznych, jednocześnie nie odbierając możliwości oglądania przestrzeni poza oknem.

Plisowane rolety do sypialni

Osłony tego typu są tworzone z falistego materiału, który ma różnorodne gęstości i fakturę, a także ciekawe wzory i kolorystykę. Warto zauważyć, że osłony te z powodzeniem wypierzemy, co pozwala zachować czystość przez długi czas.Nie tylko sypialni takie rozwiązanie się sprawdzi – plisy stosowane są także w kuchni, czy też w oknach balkonowych. Nietypowe kształty i rozmiary przyciągają wzrok, doskonale dopasowując się do aranżacji wnętrza.

Szereg zalet

Plisy okienne zamontować możemy na oknach drewnianych, plastikowych, jak i aluminiowych. Ponadto, składać się mogą z dwóch rodzajów tkanin o różnorodnych kolorach i gęstości. Podczas zakupu zwróćmy uwagę na sposób montażu, gdyż istnieje wiele opcji regulatorów plis okiennych. W tym przypadku mogą to być liny, gałki, łańcuchy, a nawet zdalne sterowanie. Specjalne prowadnice sprawiają, że plisy nie utrudniają otwierania okien. Nie musimy także martwić się o ich trzepotanie w przypadku wietrzenia domu, gdyż bardzo dobrze przylegają do okna. Z łatwością je zdejmiemy i założymy z powrotem w trakcie mycia okien.Plisy okienne nie tylko efektownie się prezentują, ale są także niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Pozwalają nam udekorować wnętrze, a także pomóc w walce z upałem w letnie dni. Aspekt wizualny przyciąga wzrok, a możliwość regulacji zaciemnienia w pomieszczeniu jest ogromnym atutem.

Zaciemnienie wnętrza

Po pierwsze, główną zaletą plisowanych rolet jest fakt, że dają możliwość zasłonięcia danej partii okna. Plisy możemy podnosić, a także opuszczać z obu stron (od góry i od dołu), co odróżnia je od standardowych modeli osłon okiennych. Sprawdzą się także w przypadku niestandardowych kształtów okien (np. trójkątnych). Inne typy rolet w tym przypadku sobie nie poradzą.

Łatwy montaż

Kolejną korzyścią w przypadku wyboru plisowanych rolet jest łatwy sposób montażu. Najbardziej znane jest montowanie tych rolet między listwy przyszybowe. Dzięki temu zmniejszona zostaje odległość pomiędzy plisą a oknem, co gwarantuje spore dopasowanie do szyby. Oprócz tego aspektu docenić warto szeroki wybór wielu tkanin i kolorów, co pozwoli dopasować plisy do wystroju wnętrza.

Aranżacja wnętrza

Rolety plisowane należy dobrać do aranżacji wnętrza, stawiając na dany odcień dopasowany do mebli, czy też podłogi w pokoju. Spójna całość przyciągnie wzrok i pozwoli stworzyć nie tylko estetyczne, ale także praktyczne wnętrze. Dzięki roletom plisowanym ograniczymy dopływ promieni słonecznych do domu, co pozwoli chronić się przed upałem. W dowolny sposób możemy kontrolować regulację tych osłon, co jest ogromnym komfortem dla każdego użytkownika. Zdejmowanie rolet w trakcie mycia szyb także nie powinno stanowić problemu, tak samo jak ich zakładanie po umyciu okien. Większość modeli sprawdzi się również w oknach balkonowych, które swobodnie będziemy otwierać na dowolną szerokość, co nie zawsze jest możliwe w przypadku innych rodzajów rolet.Rolety plisowane są inwestycją na długi czas, dlatego postawmy na dobrą jakość i doskonałe dopasowanie do okna. Dają one wiele korzyści, dlatego cieszą się sporym uznaniem na rynku.

Artykuł powstał we współpracy z roletypremium.pl – Rolety w Warszawie

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*