Buty ortopedyczne

Buty ortopedyczne zapisywane są zazwyczaj przez lekarza ortopedę lub fizjoterapeutę pacjentom z różnymi wadami stóp. Takie obuwie za każdym razem jest dostosowane indywidualnie do wady pacjenta. Buty ortopedyczne mają za zadanie poprawić nam jakość życia, zapewnić swobodę poruszania się, zminimalizować ból stopy i wyleczyć częściowo lub nawet całkowicie jej wadę. Sprawiają także, że narośl, którą niektórzy pacjenci posiadają na stopie, nie jest podrażniana i narażana na uszkodzenie. Odciążają one także nasze stopy podczas chodzenia lub ćwiczeń. Wyróżniamy: obuwie profilaktyczne (stosowane u dzieci przy zniekształceniach stopy); obuwie korygujące (przy leczeniu stopy wydrążonej) oraz obuwie, dzięki któremu możemy wyrównać nogi (jeśli jedna jest krótsza od drugiej). Co ciekawe buty te chronią przed różnorodnymi urazami, np. mechanicznymi.
Podczas wytwarzania butów ortopedycznych używana jest skóra naturalna cielęca, bukatowa, pachwinowa i juchtowa. Wykonywane są w wysokiej jakości, tak aby każdy pacjent poczuł ulgę. Obuwie jest wykonywane na wymiar poprzez zlecenie lekarza tak, aby było dobrze dopasowane do stopy. Źle dopasowane obuwie do danej wady nie poprawi stanu zdrowia pacjenta, wręcz przeciwnie wada może się powiększyć, dlatego lepiej jest udać się na konsultację do lekarza specjalisty. Do takiego obuwia można wkładać także wkładki ortopedyczne, jeżeli jest taka potrzeba.
Z butami ortopedycznymi jest jak z doborem okularów – każdy ma inną wadę, a dobór złego rodzaju obuwia może tylko zaszkodzić.

Autor: bartek buty

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*