Biznes w Szwecji – o czym musi pamiętać przedsiębiorca?

Polacy, którzy decydują się na emigrację do Szwecji, mają tam możliwość założenia własnej działalności gospodarczej. Własny biznes w Szwecji nie jest związany ze skomplikowanymi formalnościami, lecz przedsiębiorca musi pamiętać o paru ważnych kwestiach.

1. Księgowość firmy w Szwecji

Przedsiębiorcy mający własny firma Szwecja mają obowiązek prowadzenia księgowości, która polega na dokumentowaniu transakcji firmowych oraz prowadzeniu na ich bazie rozliczeń podatkowych.

Zgodnie z przepisami księgowość w Szwecji musi być prowadzona przez każdego przedsiębiorcę, niezależnie od formy oraz od skali działalności gospodarczej. Powinna być ona także prowadzona w języku szwedzkim.

2. Podatki w Szwecji

Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą w Szwecji, muszą także opłacać regularnie podatki.

Do podstawowych podatków płaconych przez firmy w Szwecji zaliczają się:
– Podatek dochodowy – jest on dzielony na podatek krajowy oraz podatek lokalny,
– Podatek od towarów i usług – podatek VAT,
– Podatek od zatrudnienia.

Przedsiębiorcy mogą w określonych przypadkach skorzystać z ulg podatkowych, gdy nie przekraczają limitów wskazanych w przepisach.

3. Rozliczenie roczne firmy w Szwecji

Wśród obowiązków nakładanych na przedsiębiorców działających w Szwecji znajduje się także rozliczenie roczne firmy w Szwecji. To rozliczenie, które składane jest w formie zeznania podatkowego do urzędu skarbowego w Szwecji.

Roczne rozliczenie firmy służy do wykonania rozliczenia płaconych podatków i musi być ono złożone w terminie do 2 maja następującym po roku, za który składany jest dokument.

Random Posts

 • foteliki samochodowe Tanie foteliki samochodowe

  Każdy rodzic pragnie szczęścia dla swojego dziecka. W momencie kiedy zostajemy rodzicami nasze potrzeby przechodzą na drugi plan. Najważniejsze stają […]

 • Tworzenie dokumentów magazynowych (LoMag) cz.1

  Programy magazynowe umożliwiają nam tworzenie wszystkich najważniejszych dokumentów magazynowych. Sporym ułatwieniem jest fakt, że niezależnie od rodzaju dokumentu proces jego […]

 • Angielski dla każdego! Porozmawiajmy o czasowniku DO

  Język angielski jest bardzo popularnym i niezbędnym językiem w dzisiejszych czasach i po prostu nie można się bez niego obejść. […]

 • Cechy dobrego tłumacza

  Doskonałej jakości usługi translatorskie we współczesnych czasach są usługami poszukiwanymi niemal na wagę złota. Nie każdy jednak pasjonat nauki języków […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*