Birma – lesista oryginalność

Birma to kraj w Południowo-wschodniej Azji położony zad Zatoką Bengalską. Stał się on w ostatnim czasie coraz bardziej interesującą propozycją dla turystów, którzy chcieliby wyjechać poza Europę i poznać nieznaną dla nich wcześniej kulturę. Takim miejscem jest urokliwa Birma, powszechnie już uważana za jeden z najpiękniejszych azjatyckich krajów. Łączy ze sobą dziką przyrodę oraz wiele zabytków, głównie budowli sakralnych. Turystyka jest tutaj jednym z podstawowych źródeł dobrego rozwoju kraju. To właśnie m.in. dlatego ludzie, których spotkamy w Birmie, będą dla nas uprzejmi i gościnni. Jest to diametralna zmiana w porównaniu z latami 90., kiedy to Aung San Suu Kyi, laureatka pokojowej Nagrody Nobla nakazywała, aby nie odwiedzać Birmę. Miało to wyrażać sprzeciw wobec brutalnych rządów wojskowych, jakie w tamtym czasie były powszechne w Birmie. Trzeba pamiętać, że zaraz po wojnie Birma była jednym z najlepiej rozwiniętych krajów aż do 1962 roku, kiedy to rozpoczęła się dyktatura wojskowa, za sprawą, której gospodarka uległa gwałtownej stagnacji, a państwo odizolowane zostało od świata zewnętrznego.
Dzisiaj jednak Birma powoli stara się odzyskać pozycję i jest krajem, który próbuje gonić „azjatyckie tygrysy”. Aby zobaczyć  inne atrakcje w Birmie, można to zrobić rezerwując wycieczkę na portalu Logostour.pl

Birma pełna świątyń

Do atrakcji Birmy należy z pewnością Mandalay, który jest głównym ośrodkiem religijnym w całym kraju oraz znajduje się tam wiele ciekawych, zabytkowych świątyń. Są one w dużej mierze położone na wzgórzu, dzięki czemu można również podziwiać wspaniały widok i panoramę rozciągającą się na miasto. Jest to również bardzo cenne miejsce dla fanów zabytków historycznych, gdyż w niedalekiej odległości od Mandalay znajdują się cztery birmańskie stolicy z czasów starożytności – Mingun, Amarapura, Inwa i Sagaing. Dzisiaj są to jedynie malutkie miasteczka, ale wszechobecność świątyń robi niezwykłe wrażenie na zwiedzających. Stolica Yangon również jest miejscem, które pozostanie w sercu każdego turysty. Jest to zazwyczaj punkt startu oraz punkt docelowy dla większości turystów odwiedzających to państwo. Łączy ono architekturę z czasów kolonializmu, pełne kolorów i żywiołu uliczki, mnóstwo wspaniałych zabytkowych świątyń, a także wspaniałą przyrodę otaczającą zewsząd.
Inne ważne punkty to Inle Lake – wspaniałe jezioro otoczone górską scenerią oraz Bagan i Yangon i to właśnie przez te pięć obszarów prowadzą najczęściej najpopularniejsze wycieczki turystyczne po Birmie.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*