10 atrakcji w Świnoujściu, które musisz zobaczyć

Położone w północno-zachodnim zakątku Polski Świnoujście znane jest od wielu lat jako miejsce wakacyjnego wypoczynku. Gdy planujesz wyjazd w te strony, sprawdź 10 największych atrakcji Świnoujścia!

Co trzeba zobaczyć w Świnoujściu?

1. Plaża miejska – uznawana za jedną z najpiękniejszych w okolicy. Prezentuje nie tylko zachwycające widoki Bałtyku, ale też wypływających z portu statków. Plaża Świnoujście-Uznam regularnie otrzymuje certyfikat „Błękitnej Flagi”.
2. Falochrony oraz Stawa Młyny – to jeden z najbardziej malowniczych zakątków miasta, który można zobaczyć na pocztówkach.
3. Dawny ratusz miejski – teraz znajduje się w nim Muzeum Rybołówstwa Morskiego.
4. Fort Anioła – wzniesiony w połowie XIX wieku, aby przypominać Mauzoleum Hadriana, obecnie Zamek Św. Anioła położony w Rzymie.
5. Zachodni Fort Artyleryjski – miejsce stacjonowania wojsk radzieckich aż do 1962 roku.
6. Promenada – doskonałe miejsce do relaksujących spacerów.
7. Latarnia Morska Świnoujście – wzniesiona w 1858 roku. Obecnie udostępniona dla turystów. Aby wejść na szczyt, należy pokonać 300 schodów.
8. Wieża widokowa – znajduje się w zrujnowanym podczas II Wojny Światowej kościele protestanckim Marcina Lutra.
9. Kościół pw. NMP Gwiazdy Morza „Stella Maris” – świątynia w neogotyckim stylu.
10. Podziemne miasto na wyspie Wolin – kompleks podziemnych schronów udostępniony dla turystów.

Nie zapomnij o wygodnym noclegu

Gdy planujesz wyjazd do Platan Tower Świnoujścia, zarezerwuj nocleg z wyprzedzeniem. Osobom chcącym wybrać apartamenty wakacyjne Świnoujście zapewnia najwyższy komfort w przystępnych cenach!

Random Posts

 • Jak szybko schudnąć Chudnij ruszając się!

  Wielu z nas ma problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi ciała. Nie jest to łatwe, zwłaszcza w dobie fastfoodów oraz zamiłowania […]

 • najlepszy dentysta Czas na wizytę u protetyka

  Kiedy odwiedzić protetyka? Takie pytanie zadaje sobie coraz więcej obywateli. Niektórym brak zębów spędza sen z powiek. Przede wszystkim dlatego, […]

 • Box na auto Wybór bagażnika

  Bagażnik samochodowy wybrać jest bardzo trudno, ponieważ ich oferta jest niezwykle bogata. Nie róbcie zakupów, kierując się wyłącznie korzystną ceną, […]

 • tanie przeprowadzki Wyjazd do pierwszego, własnego mieszkania

  Po ciężkiej pracy, zarabianiu pieniędzy i oszczędzaniu wreszcie pojawiła się możliwość zakupu własnego dachu nad głową. To przełomowy moment w […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*