10 atrakcji w Świnoujściu, które musisz zobaczyć

Położone w północno-zachodnim zakątku Polski Świnoujście znane jest od wielu lat jako miejsce wakacyjnego wypoczynku. Gdy planujesz wyjazd w te strony, sprawdź 10 największych atrakcji Świnoujścia!

Co trzeba zobaczyć w Świnoujściu?

1. Plaża miejska – uznawana za jedną z najpiękniejszych w okolicy. Prezentuje nie tylko zachwycające widoki Bałtyku, ale też wypływających z portu statków. Plaża Świnoujście-Uznam regularnie otrzymuje certyfikat „Błękitnej Flagi”.
2. Falochrony oraz Stawa Młyny – to jeden z najbardziej malowniczych zakątków miasta, który można zobaczyć na pocztówkach.
3. Dawny ratusz miejski – teraz znajduje się w nim Muzeum Rybołówstwa Morskiego.
4. Fort Anioła – wzniesiony w połowie XIX wieku, aby przypominać Mauzoleum Hadriana, obecnie Zamek Św. Anioła położony w Rzymie.
5. Zachodni Fort Artyleryjski – miejsce stacjonowania wojsk radzieckich aż do 1962 roku.
6. Promenada – doskonałe miejsce do relaksujących spacerów.
7. Latarnia Morska Świnoujście – wzniesiona w 1858 roku. Obecnie udostępniona dla turystów. Aby wejść na szczyt, należy pokonać 300 schodów.
8. Wieża widokowa – znajduje się w zrujnowanym podczas II Wojny Światowej kościele protestanckim Marcina Lutra.
9. Kościół pw. NMP Gwiazdy Morza „Stella Maris” – świątynia w neogotyckim stylu.
10. Podziemne miasto na wyspie Wolin – kompleks podziemnych schronów udostępniony dla turystów.

Nie zapomnij o wygodnym noclegu

Gdy planujesz wyjazd do Platan Tower Świnoujścia, zarezerwuj nocleg z wyprzedzeniem. Osobom chcącym wybrać apartamenty wakacyjne Świnoujście zapewnia najwyższy komfort w przystępnych cenach!

Random Posts

 • dieta odchudzająca Dieta

  Proces utraty wagi zazwyczaj jest pełen poświęceń. Niezbędna do tego jest odpowiednia motywacja i silna wolna. Z uwagi na to, […]

 • Jak schudnąć?

  Chyba każda kobieta chce być zgrabna i szczupła. Chce móc ubierać obcisłe i odsłaniające ciało stroje, bez obawy, że uwidocznią […]

 • Co słychać na rynku pracy w Rzeszowie?

  Co wspólnego mają ze sobą profesje – pielęgniarza, farmaceuty, czy też Web dewelopera? Okazuje się, że każda z nich znalazła […]

 • Jak skutecznie dochodzić swoich praw?

  Każdy powinien dobrze znać swoje prawa. Dzięki temu możemy uniknąć wielu nieporozumień i problemów. Dla wszystkich pracowników szczególnie ważne jest […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*