Paralotniarstwo

paraglider-253400_640Odwieczne marzenia człowieka- latanie. To już nie tylko marzenia, to już rzeczywistość. Jesteśmy na takim etapie rozwoju, że człowiek jest w stanie latać i bez własnych skrzydeł.
Doskonałym tego przykładem jest latanie na paralotni.
Paralotnia to idealne rozwiązanie dla każdego, kto pragnie spełnić swoją wewnętrzną chęć do wzbicia się ponad ziemię.
Paralotniarstwo kurs oferuje doznania, których nie będziesz mógł poczuć podczas lotu np. samolotem.
Kolejną wielką zaletą tego sposobu latania jest fakt, że aby zacząć go praktykować wystarczy przejść podstawowe szkolenie i zakupić wymagane wyposażenie.
Jaki sprzęt będzie nam potrzebny?
Oczywiście potrzebna nam będzie sama paralotnia, lecz oprócz niej należy zaopatrzyć się również w wariometr, pokazujący aktualną prędkość opadania lub wznoszenia, radio oraz GPS.
Mając za sobą potrzebne szkolenia, a także posiadając odpowiedni do tego typu lotów możemy przystąpić w końcu do latania.
Jak wygląda taki lot na paralotni?
Istnieją różne formy latania. Zdecydowanie najprostszą z nich są zloty.
Polegają one na starcie ze zbocza (posiadające odpowiednie nachylenie), szybowaniu, a następnie wylądowaniu na terenie do ładownia znajdującym się poniżej miejsca startu.
Ten typ latania na paralotni jest idealny dla początkujących amatorów tej techniki latania. Pozwala on nabrać wprawy w sterowaniu paralotnią, zanim zdecydujemy się na bardziej zaawansowane techniki latania.
Ważne też jest, iż paralotniarstwo uchodzi za jeden z najbardziej bezpiecznych form latania. Pamiętać jednak musimy, aby zawsze zachować czujność i koncentrację.

Więcej: http://www.flyingman.pl/

Random Posts

 • cześci seicento Zakup części samochodowych

  W dzisiejszych czasach bardzo często, kiedy naprawiamy samochód u mechanika wybieramy części, które są używane, albo są zamiennikami części oryginalnych. […]

 • Stal konstrukcyjna

  Stop żelaza z w węglem potocznie zwana stalą znalazła bardzo szerokie zastosowanie w rewolucji przemysłowej w szczególności w dwudziestym pierwszym […]

 • Szybki pieniądz Walka o klienta-pożyczki do 2500 zł

  Firmy pożyczkowe prześcigają się w swoich ofertach dla klientów. Gwarantują pierwszą pożyczkę za darmo, długi okres spłaty zadłużenia, pożyczkę na […]

 • zestaw infuzyjny Wokół cukrzycy

  Jak radzić sobie z cukrzycą? Co robić, żeby w miarę normalnie funkcjonować? Jakie leki przeciwcukrzycowe są najskuteczniejsze? Odpowiedzi na te […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*